Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio kupiłem krzesło do kompa w ramach programu pracy zdalnej w obecnej firmie i na nią też wziąłem fakturę vat. Później okazało się, że w regulaminie programu zawarty jest warunek, który określa, że przy zakupie powyżej 900zł wymagana jest jednak faktura imienna / paragon fiskalny, aby uzyskać zwrot. Pisałem do sklepu (rtv euro), czy istniałaby możliwość zamiany dokumentu na inny (HR informował, że często sklepy nie mają z tym problemu), jednak w odpowiedzi uzyskałem odmowę:

"Uprzejmie informujemy, że 1 stycznia 2020 r. weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2019. poz. 1520) wprowadzające zasadę, że fakturę VAT można wystawiać wyłącznie na rzecz tego podatnika, którego numer NIP został wydrukowany na paragonie fiskalnym. Jeżeli na paragonie fiskalnym został wydrukowany NIP, możliwe jest wystawienie faktury wyłącznie dla podatnika (zakup na firmę), nie ma możliwości wystawienia faktury na osobę fizyczną (zakup prywatny)"

"Uprzejmie informuje, iż nie możemy się przychylić do Pana żądania, ponieważ zgodnie z naszym regulaminem usługodawca wystawia w Sklepie Internetowym faktury w formie elektronicznej w formacie PDF. Usługodawca przesyła fakturę elektroniczną Klientowi na adres e-mail podany w Koncie Klienta, w terminie do 7 dni od daty złożenia Zamówienia na zakup Produktu i wydania Towaru. "

Jak myślicie, da radę coś ugrać w tym przypadku?

#prawo
taguję też #programowanie - może ktoś się spotkał z podobną sytuacją
  • 5