Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
#remontujzwykopem #elektryka #elektronika #wykonczenia #remont #pytanie

Niedługo odbieram mieszkanie do wykończenia. Co warto zrobić przed pomalowaniem, położeniem podłóg itd?
Np: Ethernet mam wprowadzony tylko do salonu więc będę chciał go sobie poprowadzić jeszcze do pokoju.
Zastanawiam się też nad wypuszczenie w rogach pokoju kabli na głośniki gdybym chciał sobie zrobić kiedyś kino domowe.
Pobierz
źródło: comment_1635403269km8vVyCtUj7m0JPXJvsOYb.jpg
  • 19
@Rebrond: zastanów się czy masz wystarczającą ilość gniazdek, lepiej dołożyć kilka w ścianie niż żeby potem przedłużki się walały i czy gniazdka są w odpowiednich miejscach. Najlepiej jakbyś wgl sobie ułożył cały wystrój chaty co ma być gdzie i jak i według tego poprowadził wszędzie prąd, gniazda antenowe do kablówki itp. Zastanów też sie czy nie chcesz sobie wypuścić jednego gniazda zew. na balkon (o ile jest balkon). Co do kabli
@Rebrond: Na pewno dokładnie sobie przemyśl rozkład gniazdek. Jak chcesz mieć zautomatyzowany karnisz (np. w sypialni - żeby zasłony Ci się rozsuwały automatycznie o godz. 6.00, żebyś się spokojnie budził, to nie kosztuje dużo pieniędzy), to musisz mieć gniazdko przy oknie, przy suficie. Jak chcesz inteligentne właczanie światła w domu (np. aplikacją), to zadbaj o odpowiednio głębokie puszki, aby Ci się tam w środku zmieściły kotrollery. Ja nie zadbałam o to
gigabitPOE, mówi to panu coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DaneOsobowe: nie mogłeś tego powiedzieć w inny sposób? Niestety nie wiedziałem, że tak to ogarniają. Zatem jeden przewód może wystarczyć chociaż ja bym i tak wolał dać dwa niż w przyszłości się kopać ze switchem bo sobie drugie urządzenie wymyślę.
@ksiak: luzik, lennyface nie bez powodu się pojawił :P
CO NAJMNIEJ 2 skrętki na pomieszczenie powinno być standardem, nie mówiąc nawet o sytuacji np uszkodzenia przewodu, tak właśnie jak np chcesz jednocześnie podłączyć tv i konsolę