Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Aktualnie pracuje na UoP w korpo. Postanowiłem znaleść sobie dodatkowe zajęcie w postaci małego w pełni mojego biznesu.
Mam sensowną wiedzę z swojej etatowej dziedziny, którą mógłbym się dzielić z innymi w postaci kursów online.
Wiedza stricte techniczna, związana z konkretnymi narzędziami, na poznanie których jest spore zainteresowanie.

Zacznę zapewne od postawienia bloga na Wordpress(hosting + domena + jakiś free template, w którym pogrzebie przy CSS, aby nadać charakteru witrynie) + chwile później zacznę kanał na YouTube. Oczywiście na blogu dodany będzie Newsletter.
Kiedy zbiorę trochę publiki i poznam lepiej jej potrzeby chciałbym dodać do strony sklep gdzie będę mógł sprzedawać już odpłatnie kursy video.
Chce mieć kontrole nad całością, więc kupowanie gotowych platform odpada.

Przejrzałem internet i wyszło mi, że powinien użyć:
- WordPress
- WooCommerce - funkcjonalność sklepu
- TutorLMS - LMS do tworzenia kursów
- Vimeo Plus - hosting dla video
- wtyczka płatności

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w tych tematach:
1. Chciałbym zacząć od działaności nierejestrowanej, większość bramek płatności wymaga JDG, znalazłem bramkę HotPay, która dopuszcza osoby prywatne. Ktoś miał do czynienia? Polecacie dla działaności nierejestrowanej? Działa to sprawnie pod kątem technicznym spięcia z WooCommerce?
2. Na stronę powinienem stworzyć politykę prywatności + regulamin sklepu. Czy potrzeba coś jeszcze? Czy jest jakimś problemem stworzenie tego dla osoby prywatnej "nie firmy"? Polecacie jakieś szablony, czy jednak uderzyć do prawnika?
3. Na co jeszcze polecacie zwrócić uwagę przy takim przedsięwzięciu, zarówno z tematów technicznych jak i organizacyjno-prawnych?
4. Jakie waszym zdaniem byłaby najlepsza metoda marketingu? Pisanie bloga, wrzucanie info na grupy tematyczne FB + regularne filmy na YouTube wystarcza? Czy raczej trzeba nastawić się na odpalenie kiedyś płatnych reklam FB/Google Ads?
5. Jeżeli warto potestować płatne reklamy, to na jaki budżet powinienem się nastawić jeżeli chodzi o szukanie optymalnych ustawień reklamy? Oczywiście tak na start, dla małego bloga/kanału YouTube?

#elearning
#wordpress
#kursy
#webdev
#blog
#prawo
#biznes
#ecommerce
#firma
#marketning
#youtube

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617d902372794c000ad5c606
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty chcesz sprzedawać swoją wiedzę, tak samo ktoś może chcieć sprzedać swoją i nie rozpisze Ci na mirko za darmo pomysłów na marketing, ani tym bardziej - nie rozpisze budżetów na kampanie. Tym bardziej - nie wiedząc, co to za branża i z czego te kursy.

A, i do nagrywania tych kursów ogarnij ekipę. Szczególnie, żeby dźwięk nie był gówniany.

Nie masz jeszcze na tej liście narzędzia do wysyłki newsletterów
Na co jeszcze polecacie zwrócić uwagę przy takim przedsięwzięciu, zarówno z tematów technicznych jak i organizacyjno-prawnych?


@AnonimoweMirkoWyznania:
W isotocie sukces tego co chcesz zrobić opiera się na jakości (konkretna, unikalna, dobrze przedstawiona wiedza - dobrze zredagowany, dobrze ilustrowany tekst, również dobrze pod kątem SEO, szybka strona, a w przypadku filmów często zaniedbywana jest jakość dźwięku, obrazu, dykcja, szybkość mówienia czy montaż) oraz marketingu - dotarcie do zainteresowanych osób. Nie pisałeś co