Wpis z mikrobloga

@zakamuflowany_fetyszysta: Już nie wspominając, że chrześcijanie ukradli sobie tą datę i niektóre obyczaje a nawet wierzenia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Samhain#Historyczne_zwyczaje_i_wierzenia) ze starożytnych, pogańskich świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samhain było postrzegane jako czas graniczny, kiedy łatwiejsze staje się przekroczenie granicy pomiędzy tym światem, a światem niematerialnym.

[...] W tym celu ofiarowano im jedzenie oraz napoje, specjalnie pozostawiane dla nich na zewnątrz.

Powszechnym zwyczajem związanym z Samhain było chodzenie "od
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: skrót myślowy, nie możesz obchodzić Bożego Narodzenia jeśli nie wierzysz w Boga, bo jak nie wierzysz to nie możesz wierzyć w jego narodzenie.
Reszta twoja wypowiedzi to XD, idź przemyśl swój błąd i wróć.
  • Odpowiedz
@AshtarPL:
Fakt nr 1: chrześcijaństwo zostało narzucone siłą Słowianom, wykorzystało istniejące święta i obrządy modyfikując je pod swoją modłę i nakazując wszystkim stosowanie się do tego

Fakt nr 2: ateiści w różne święta spędzają czas tak jak im się podoba, mają #!$%@? co i jak inni ludzie wtedy robią, czyli ktoś w dzień Bożego narodzenia może spędzić przy stole z palemką w rodzinnym gronie bo ma taką fantazję i w sumie
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk:
No ale to co napisałeś nie ma nic do tego co ja napisałem....
Jak najbardziej są jeszcze lepsi, zabawni, nie wierzą a wydają pieniądze na obrzędy. Nic mi do tego ale bawi do dziś.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Ale z punktu widzenia osoby niewierzącej to nie jest obrząd tylko dobra zabawa. Czy jak wydam 100 zł na przejazd kolejką górską i się będę dobrze bawić ale bez mistycyzmu (pomimo że ktoś gdzieś może modlić się do kolejek) to beka że mnie? A jeśli wydam to samo 100 zł na choinkę i będę się dobrze bawić ale bez mistycyzmu (pomimo że ktoś gdzieś upatruje w tym wymiar duchowy) to
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: chodzi o nazewnictwo a nie co robisz w wolnym czasie. Możesz sobie czcić szatana i ubierać choinkę - nic mi do tego.
Jeśli ktoś mówi że jest ateistą, podkreśla że nie wierzy w nic, a robi wszystko na odwrót (bo chyba tak wygodnie, zostawia sobie furtkę, nikt mu nie truje dupy no i komunia czy ślub muszą być) i mówi że świętuje Boże Narodzenie to jest coś nie tak.

A
  • Odpowiedz
No Ok jeśli ateista robi chrzest ślub i komunię i świętuje w dosłownym znaczeniu Boże Narodzenie to jest to oczywiście hipokryzja. Twoje wcześniejsze wpisy mogły sugerować jakby chodziło o to, że ateista w wigilie ubiera choinkę daje prezenty i spędza czas z rodzina tylko po prostu bez całej religijnej otoczki to że to złe i fałszywe. A przecież nie jest, tak jak nie jest fałszywe palenie Marzanny na wiosnę tylko dla samej
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: Ateiści robią wiele rzeczy, które są hipokryzją i zaprzeczają fundamentom ich przekonań. Skoro zakładają z góry, że nie istnieją żadne płaszczyzny rzeczywistości oprócz materialnej to choćby w jaki sposób wyjaśnią fizjologiczną funkcję potrzeby doświadczania sztuki: muzyki, kina, malarstwa, czy nawet gier komputerowych? W jaki sposób wyjaśnią potrzeby doświadczania estetyki/piękna? Skąd się biorą źródła tych potrzeb? Dlaczego zostaliśmy "zaprojektowani" w ten sposób by poszukiwać zaspokojenia tych potrzeb, skoro nie stanowią ewolucyjnej
  • Odpowiedz
@arkadiusz-dudzik: Wychodzisz z założenia że ewolucja jest „mądra” więc wszystko co opiera się o koncepty darwinowskie musi mieć jakieś logiczne uzasadnienie a jak nie ma to mamy dowód na istoty z zaświatów, które nas wymodelowały. To że ewolucja dała nam coś co nie ma większego znaczenia z punktu widzenia wyłącznie przetrwania nie jest dowodem na to że musi być jakieś bóstwo które za tym stoi. Ewolucja miała wiele ślepych uliczek, powstało
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: Ewolucja nie jest mądra. Ewolucja nie posiada samoświadomości. Ewolucja to po prostu zwykły model procesu akcja-reakcja. Akcja (bodziec środowiskowy) aktywuje reakcję organizmu (proces przypadkowych mutacji). Słowo klucz - przypadkowych. 99% ewolucyjnych mutacji biologicznych kończy się śmiercią organizmu. Tylko 1% jest sukcesem. To bardzo nieefektywny, "głupi" proces, bazujący na zwykłej zasadzie prawdopodobieństwa przypadku. Sam proces przypadkowości mutacji nie opiera się na żadnej logice. Proces selekcji opiera się na logice adaptacji wobec
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk:
Sorry, sprowadzanie wszystkiego do biologicznych procesów deterministycznych produkowanych w mózgu jest po prostu autystycznym materializmem naukowym. Narzucaniem sobie ciasnych horyzontów spoglądania na naturę rzeczywistości. Oznaką ślepej ideologii. Zredukowaniem istoty ludzkiej do poziomu bezmyślnego robota biologicznego.
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk: I tak dla jasności. Ja nie próbuję tutaj dowodzić istnienia Boga / bożków, bo mnie to szczerze mało w tym momencie interesuje. Rozpoczęcie dyskusji teologicznej i nawet proces przedstawiania argumentów logicznych istnienia ogólnej koncepcji Boga teologicznego to dyskusja na wiele stron.

Ja tutaj jedynie przedstawiam argumenty falsyfikujące przekonania dotyczące kultu teorii darwinistycznej, która jest stosowana przez wielu ludzi w autystyczny sposób - stosując konformizm informacyjny i racjonalizację w przypadku braku
  • Odpowiedz
@arkadiusz-dudzik: Piękny wywód rzeka, momentami trąci grafomanią, ale nawet z większością tez się zgadzam. Natomiast niedeterministyczny charakter rzeczywistości czy problemy z okiełznaniem takich pojęć jak np. czym jest myśl nie stanowią dla mnie argumentu za jakąś celowością w otaczającym nas świecie.
  • Odpowiedz