Wpis z mikrobloga

witam,

jestem zielony w temacie - naoglądałem się materiałów na temat jak to wszystko działa i chciałbym wrzucić trochę kasy w bitcoin

Na podstawie mojej nikłej wiedzy - wymyśliłem sobie zapożyczony model w formacie:
1. Zasilam revolutem w EUR Coinbase pro
2. Następnie działam według założeń dca w każdy pierwszy piątek miesiąca (50-100 eur) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Trzymam długoterminowo

Założenia dość proste:
- część kasy z oszczędności, której nie jest żal
- w trakcie procesu rozkmina jak to działa (czyli coś więcej niż podstawy) i być może zabawa w coś więcej jak przypasuje

Pytania:
1. Czy to ma sens?
2. Czy do takiej śmiesznej kasy robić od razu portfel (zakładam, że na początku hot wallet styknie?) czy jak potrzymam na coinbase to mam się o co bać?
3. Czy warto próbować na moim śmiesznym lvl z innymi walutami?

#kryptowaluty
#bitcoin
  • 7
@szymek920:

1. Tak

2. Tak jak rysiek powiedział, ale chwile możesz potrzymać - w tym czasie zrób dobry research o portfelach, ogarnij sobie jeden, przelej małą kwote na niego, popróbuj. Jak sie poczujesz pewnie w zabezpieczeniu BTC to przelej całość.

3. Nie.
Panowie dzięki za info. A jaki portfel polecacie - na start planuje jakiś software ale raczej pójdę po miesiącu pewnie w urządzenie jak poczuje temat. Na razie oglądałem - mycelium, electrum i coinbase (ale tutaj z tego co wiem są ładne fee). Z czym też się muszę liczyć jak "wrzucam środki" na portfel - czy płacę wówczas za przekazanie tych kluczy czy jak to jest?