Wpis z mikrobloga

@niebenben: A i tak btw, widzę że przynajmniej połowa komentujących tutaj spawała tylko teoretycznie z youtuba albo gdzieś widziała - więc wiele z tych rad, delikatnie mówiąc, prowadzi Cię na manowce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@pagenafein nie nie, po Bożemu minus na elemencie.
@Irthorr czyli przeróbka na tig nie posiadając dedykowanej pod to spawarki to słabe rozwiązanie? Porad od groma, każdy ma inny sposób i juz sam nie wiem czego się trzymać, ten motyw ze szmatami spróbuję dziś jeszcze wykorzystać
  • Odpowiedz
@niebenben: Taaa, Tig to tylko HF - bez tego nie opłaca się dokupić osprzętu, który 3 krotnie przekroczy wartość spawarki mma - a częściowo dostajesz przy spawarce TIG HF w komplecie.

Metod jest kilka - spawacze dzielą się generalnie na dwa rodzaje - tych co spawają po malutku z małym amperażem i na tych co odkręcają prąd na full i lecą szybciej niż myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@niebenben: W sumie to @Irthorr ma rację. Bez problemu można do takiego profilu przyspawać nawet płaskownik 80x8.
Może słaby przykład, ale taki złom akurat znalazłem. Płaskownik 80x8 i właśnie profil 30x18x2. Trochę gównianie to wygląda, ale na szybko coś tam potrzebowałem nagnoić, więc oczywiście da się zrobić spoinę ciągłą, tylko nie masz wprawy. Punktowe klejenie to faktycznie dobre jest na cienkie blaszki doczołowe.

Widziałem wcześniej, że kupiłeś jakieś marketowe elektrody Pirotec.
speedygonzales1 - @niebenben: W sumie to @Irthorr ma rację. Bez problemu można do tak...

źródło: comment_1635941396YwUgasROtO5N3PYpjvwuwv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr aż taka różnica? Jakoś w 600zl chyba można było by się zmieścić to nie aż takie cuda?
Dobra dobra, czekam na zdjęcie jak masz chęci.
No to ja się do żadnej grupy spawaczy nie zaliczam xD
@speedygonzales1 tak, w mrówce takie dostałem akurat, te wymienione przez Ciebie idzie dostać w jakimś sklepie takiego typu czy szukać internet ewentualnie jakieś spawalnicze sklepy? I ooo, jakby mi taka spoinka wyszła estetyczna, a do
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie kurde miałem to już chyba poyebac, ale ide chyba pociąć do końca te profile i będę tam dziś jeszcze chargac aż się nie nauczę
  • Odpowiedz
@niebenben: Ta moja spoina to i tak lekko gówniana. Na początku wyszło wtrącenie, ale nie widać z tej perspektywy no i lico mało symetryczne.

Te elektrody Metalwed to w każdym praktycznie sklepie budowlanym dostaniesz.

W ogóle to czym spawasz? Może spawarka to jakiś wynalazek typu 355 amperów na 230V i dlatego nie możesz ogarnąć.
  • Odpowiedz
  • 0
@speedygonzales1 kurde, ale żeby na tyle prób ani jedna nie wyszła jakoś chociaz zadowalająco? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Taka L uspawana powinna mieć jakąś konkretną wytrzymałość czy może serio pospawałem to dobrze, tylko już sama specyfikacja materiału nie pozwala mu udźwignąć takich 80kg?
  • Odpowiedz
@niebenben: Może po prostu nie umiesz dostrzec jeziorka spawalniczego, ani nie wiesz jak poprawnie prowadzić elektrodą. Wbrew pozorom kąt elektrody, prędkość, czy długość łuku ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu i wytrzymałości spoiny i powstawania wad spawalniczych.

https://www.youtube.com/watch?v=tAriwVak8Fk&t=4s

Zobacz jak on prowadzi tutaj elektrodę. Zwróć uwagę na prędkość, kąt, czy na to oczko, które pojawia się za elektrodą. Musisz umieć je dostrzec, w elektrodzie 6013 będzie ci trudniej, ale przy elektrodzie
  • Odpowiedz
@niebenben: Brak wprawy po prostu. Nie ma wyjścia, spawać (zwłaszcza elektrodą) nauczysz się wtedy jak wypalisz kilkanaście paczek elektrod i zmarnujesz sporo złomu. Oczywiście trzeba mieć też jakieś zaplecze teoretyczne, aby wiedzieć mniej więcej jak to działa.

Co do jeziorka to nie wiem jak w tigu bo nigdy nie spawałem.

https://www.youtube.com/watch?v=wUQmylYpzNI tu masz jeszcze pokazane co nieco o kącie elektrody, długości łuku itp. Jeziorko to jest to oczko za elektrodą, w
  • Odpowiedz