Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałem przypomnieć kolegom z tagu #konfederacja ze będą umierać kolejne kobiety.

To nie są żarty, heheszki czy walka polityczna. Zakazywanie zabiegów medycznych czy utrudnianie ich przeprowadzania doprowadzi do tragedii kolejnych rodzin. Kolejne dzieci stracą matki i kolejni mężowie stracą żony. Postawcie się w ich sytuacji.

Nie piszcie mi, ze to wina lekarzy, bo nawet jeżeli to ich wina to katalizatorem takich błędów jest prawo, które nakazuje tym lekarzom zastanawiać sie czy mogą przeprowadzić zabieg medyczny czy nie.

Tu chodzi o czyjeś życie, a to jest więcej warte niż gierki polityczne czy wasze sumienie.

To wy możecie zmienić podejście fanatyków religijnych i zmienić ich chęci do wdrażania kolejnych chorych zmian czego przykładem jest Dziambor wycofujący się okrakiem ze swoich wcześniejszych postów

#neuropa #polityka #4konserwy
  • 23
  • Odpowiedz
@ElonUfamTobie: Jak masz płód w 22 tygodniu, który tylko czeka na smierć, bo brak jest płynu w worku owodniowym to jak to nazwać? To jest zabieg medyczny. Usuwasz płód, który zaraz umrze tak jak się usuwa kamienie nerkowe. Nie ma tym juz namiastki życia. Ono umarło albo zaraz umrze
  • Odpowiedz
@Herubin:

https://www.politykazdrowotna.com/71080,aborcja-stala-sie-praktycznie-niedopuszczalna-w-polsce

Parę fragmentów:

"Poczucie zagrożenia wśród medyków znacznie wzrosło. Wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze, wyrok TK wpisał się w narrację antyaborcyjną, która rzutuje na zawężające rozumienie przesłanki zagrożenia zdrowia lub życia matki. Ani prawo, ani orzecznictwo nie wyjaśnia dostatecznie, jaki stopień zagrożenia życia lub zdrowia matki uzasadnia decyzję o terminacji ani też jakie są granice relacji czasowej pomiędzy zagrożeniem a związanym z nim realnym uszczerbkiem np. przy zagrożeniu
  • Odpowiedz