Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest jakieś przeciwieństwo sztycy z offsetem? Coś co pozwoli na przesunięcie siodełka w kierunku kierownicy? W tej chwili mam sztycę bez offsetu i siodełko na max do przodu, a i tak za mało.

Tłumaczę o co mi chodzi: jak wielu kupiłem niedawno za duży rower, uroki kupowania przez internet i własnej ignorancji. Uprzedzając pytania: nic mnie nie boli, ani jakoś specjalnie nie przeszkadza oprócz uporczywej myśli: kolano nie jest w osi pedała, przez co prawdopodobnie nie wkładam tyle mocy ile mógłbym. Ewidentnie siedzę za daleko, jest lepiej jak siadam blisko czubka siodełka, no ale sprawdza się to np. na stromych pojazdach, na długie dystanse to się nie nadaje.

No i wymyśliłem sobie, że rozwiązaniem byłaby sztyca z "odwróconym offsetem", jest coś takiego? Albo czy jest jakaś zwykła sztyca z offsetem, która po odwróceniu pozwala na ustawienie siodełka w poziomie i uzyskanie kilku dodatkowych centymetrów?

#szosa #rower

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6183e96eee9c61000a341a8b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 11
Czy jest jakieś przeciwieństwo sztycy z offsetem? Coś co pozwoli na przesunięcie siodełka w kierunku kierownicy? W tej chwili mam sztycę bez offsetu i siodełko na max do przodu, a i tak za mało.


Tak - krótsza rama


OP: @mmichal tutaj pan @k3lt ma trochę racji, chodzi tylko o przesunięcie dupska w przód, mostek ze 110mm był skracany nawet na 60mm, ostatecznie skończył na 80mm i jest ok. A jestem na granicy rozmiarów m/l, ze wskazaniem na l. Mógłbym blokami coś jeszcze poprawić, ale zmiany ustawienia bloków objawiały się bolem kolana, więc tego w tej chwili nie ruszam. Interesuje mnie teraz siodło i jego położenie. Rower to triban rc520.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jasne, że jest coś takiego jak ujemny offset, jeśli nie masz jakiegoś nieregularnego kształtu sztycy, to możesz ją wsadzić odwrotnie, tak się czasem robi jak dokładasz do roweru lemondkę, żeby przesunąć się bardziej nad oś suportu.