Wpis z mikrobloga

widze że opinie ma ten temat są mocno podzielone. a słyszeliście kiedyś o tym, że pierwszeństwo ma ten samochód, który znajduje sie na rondzie? i zmiana pasa nie ma tu nic do rzeczy, i ch*j. mijając zjazd, kierowca zmienia pas na zewnetrzny po to zeby zjechac na nastepnym zjezdzie

wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej np na dwupasmowa, tez trzeba ustapic pierwszenstwa, nawet jezeli ktos zmienia pas. bo masz ustapic, i ch*j. chociaz ten
Po co tu w ogóle jest dyskusja czy znak ustąpienia pierwszeństwa jest przed rondem czy nie, skoro są namalowane trójkąty? Przecież od razu widać, że debil wymyślił taką możliwość w prawie by wjeżdżający na rondo miał pierwszeństwo. 99% rond ma normalne oznaczenie i próbowanie egzekwowania swojego pierwszeństwa na tych pojedyńczych rondach to bycie debilem lub #!$%@? polujących na błędy innych.

Ja zawsze przepuszczam tych na rondzie, bo nie mam zamiaru ryzykować i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarneserduszko: o ile przed rondem stoi znak ustąp pierwszeństwa
@LordAxe82: a jeśli nie ma znaku pionowego a ten malunek zakrył śnieg?
@cwlmod: ja bym też puścił tego na rondzie, bo szkoda czasu, ale mówimy tu teoretycznie co zrobić zgodnie z przepisami
no przecież tak jest, nie można zjeżdżać z ronda wewnętrznym pasem


@albert107: Niby dlaczego???

Czyli zamiast po prostu zjechać z wewnętrznego na lewy pas (jak na obrazku) to stoisz , blokujesz ruch i czekasz aż ktoś cię wpusci? Czy może (zgodnie z teorią tutejszych ekspertuf) na pełnej #!$%@? zjeżdżasz z lewego pasa na prawy?

Co ty chłopie #!$%@? xd masz w ogóle prawko?


@bartbartz: Bredzisz. Liczą się przepisy a nie
@bartbartz: A ty masz xD? W Krakowie jest rondo bez znaku ustąp pierwszeństwa i jest przykładem ronda na którym pierwszeństwo maja wjeżdzający na nie i nie znak poziomy nie jest wystarczający, wyobraż sobie jazdę w zimie gdzie śnieg zasłonił jezdnie xD.