Wpis z mikrobloga

@hehtor w takim razie powinniśmy im udzielić pomocy w składaniu wniosków o azyl, mówię o kobietach i dzieciach i to w trybie przyspieszonym. O ile kojarzę Polska całkowicie zawiesiła możliwość przyjmowania wniosków?
  • Odpowiedz
Dobrze wiesz jak to wszystko traktuje Białoruś. Jeśli są tam dzieci i kobiety które cierpią i jesteśmy tego świadkami to obowiązkiem jest pomóc. I nie bawić się w argumenty kto co powinien.


@bred_one: Pierwszą zasadą pomocy w wypadkach jest zadbanie najpierw o własne bezpieczeństwo, a potem niesienie pomocy potrzebującym.

Z powodu pandemii w Polsce było w zeszłym roku ok. 60 tys nadmiarowych zgonów, a to nie koniec, bo umierają ludzie przewlekle
  • Odpowiedz
@hehtor serio? Tak to tłumaczysz? I my rzeczywiście skupiamy się na tej pomocy chorym przez pandemie co bezpośrednio przekłada się na to że nie możemy pomóc tamtym? Ja #!$%@? no takiego naciągniętego tłumaczenia jeszcze nie widziałem.
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY oby Ciebie taki los nie spotkał. A odnoszenie tego do biednych dzieci w Polsce to robienie #!$%@? z logiki jakich mało. Pomaga ktoś tym dzieciom u nas? Walczysz o to? No właśnie xD
  • Odpowiedz
byle zrobić na złość pisiorom xD co w tej kwestii mają 100% rację


@willyfog: nie zrobią na złość pisiorom, bo jak nam zaczną demolować miasta, albo przyjdą jakieś samotne madki z 3 dzieci to kompletnie zarżną naszą gospodarkę. A za utrzymanie tych gośći nie zapłaci "rząd", bo rząd żadnych pieniędzy nie ma, tylko ja, ty, wykop, cała pracująca polska (czyli jakieś 15 milionów pracujących na 25 milionów niepracujących :))
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY nie oglądam tv od chyba 15 lat. Pomoc humanitarną w ograniczonej ilości dla kobiet i dzieci i niech tam siedzą. Nic więcej nie chcę więc mi nie wkładaj w usta czego nie piszę. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
a jak azyl nie zostanie przyznany to zapakować w samolot do ich kraju, a nie w mokre ciuchy i do lasu.


@not_me: dokładnie. I do tego wszystko za pieniądze Niemców i Francji, bo wszyscy imigranci i tak chcą tam. LOT by jeszcze zarobił na lotach do Iraku.
  • Odpowiedz
dlaczego wiec nie naciskasz na kraj na ktorego terytorium ci ludzie sie znajduja o ta pomoc?


@Koronanona: a czy ja lub on jesteśmy od tego "naciskania"?

Poza tym umowy międzynarodowe mówią o "pierwszym bezpiecznym kraju", a Białoruś do takich się nie zalicza.
  • Odpowiedz
  • 0
@erixon jak chce ktoś azyl to należy udać się na przejście graniczne, okazać dokumenty, wypełnić pewnie jakieś papiery.. A nie nie #!$%@? brzozą czy sosną #!$%@?ć zasieki. Ja rozumie że ci wszyscy inżynierowie i lekarze chcą do lepszego świata, ale nie tędy droga..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z drugiej strony jednak, Polska nie może łamać przepisów międzynarodowych i nie przyjmować wniosków o azyl i nie może stosować push-back'ów osób, które dostały się do Polski i które złożyły prośbę o azyl.
@erixon: A ci migranci nie mogą przekraczać nielegalnie granicy. A jednak mają na to wywalone i łamią prawo. Ale to my niby mamy spuścić głowę i na to pozwalać?

To nie są uchodźcy uciekający przed wojną. Oni płacą
  • Odpowiedz
byle zrobić na złość pisiorom xD co w tej kwestii mają 100% rację


@willyfog: podejscie pokroju, na złosc babci odmroze sobie uszy.

Wpuszczenie tych ludzi to nie jest robienie na zlosc pisiorom tylko samym sobie.
  • Odpowiedz
@7160: Nie wiem skąd w tobie taki tok prowadzenia dyskusji. Nie pisałem nic o bezdomnych ani nie wspomniałem słowem o wpuszczaniu do kraju a tym bardziej o zasiłkach. Jak chcesz dyskutować to przedstawiaj swoje argumenty a nie wymyślaj ze mnie moich. Sam potrafię przekazać swoje zdanie ;)
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd w tobie taki tok prowadzenia dyskusji


@Aciapek: Stąd, że to lewicowy tok postępowania
- to tylko 7 osób, w tym 5 małych dziewczynek, co to była taka grupka dla 30 milionowego państwa?
- musimy zapewnic dostojne życie (sic! - to cytat) tym 7 tysiacom biednych uchodźców)
- mieszkanie w bloku to za mało dla 10 osobowej rodziny! Oni potrzebują domu!
- Pani Jadwiga i pan Wacław już się
  • Odpowiedz