Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie. polecacie pójście w kompa z integra jak szukam czegos dosyc wydajnego/szybkiego jeśli chodzi o takie korzystanie z dużej ilości przeglądarek jednocześnie, jakieś programy typu Photoshop, pakiet office czy tez inne w przyszłości? Jak nie ma karty to nie będzie sobie zbytnio radzić? Będzie mi działał wolniej czy tez będzie bardziej obciążony bez sensownej karty graficznej? - w sumie nie myśle o graniu w żadna z gier bo mam konsole ale tez nie chce żeby komputer z jakiegoś powodu działał gorzej. Myślałem o zestawie do 5-7k. Celowalem teraz w ten nowy procesor i9 lake albo i5.
#pc
#komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@Przemek-195cm: Wiesz co w sumie to może chciałbym spróbować edycji grafiki w przyszłości, ale tez myśle o otwieraniu większej ilości przeglądarek jednocześnie mając multum kart odpalonych itp. Zastanawia mnie czy w takich zastosowaniach traci może na wydajności, działa wolniej czy coś względem takiej jednostki z karta graficzna. Bo jeśli tak to jednak wolałbym wrzucić jakaś kartę graficzna, a jak nic ona by nie zmieniła to bym został przy tym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dustaf1: do zastosowań o jakich piszesz w zupełności wystarczy współczesna karta zintegrowana. Niektóre specyficzne funkcje programów graficznych potrafią skorzystać z akceleracji karty graficznej, ale przeważająca ilość procesów bazuje na procesorze. Ba, nawet w programach CADowskich gdzie pracuje się na modelach 3D akceleracja GPU nie zawsze jest normą i intensywnie korzystają z niej zazwyczaj konkretne moduły, nie sam główny program. Plus grafika zintegrowana też zapewnia taką akcelerację do pewnego stopnia. Podobnie w
  • Odpowiedz