Wpis z mikrobloga

Good evening :D

Czy ktoś z was ma jakieś rady jak polepszyć swój angielski w słuchaniu? Mam mega problem ze zrozumieniem że słuchu a potrzebuje tego w mojej #pracbaza bo rozwijam swoje życie zawodowe i biorę udział w callach i innych spotkaniach z ludźmi zza granicy. Dziś szkoliłam Brytyjczyka i miałam spotkanie z managerem też z UK, jest mi mega wstyd bo ciągle dopytywałam gościa czy może powtórzyć... Jeśli chodzi o pisanie, czytanie i mówienie to ok ale ten słuch... Czuję się jakby ktoś do mnie Seplenił i nie mogę wyłapać słów. Staram się oglądać filmiki po angielsku nawet w zwolnionym tempie żeby poprawić słuchanie ale jest słabo. Chodzę dodatkowo na angielski ale babka mówi bardzo ładnie i ją rozumiem super a jak wychodzi praktyka w pracy to jest lipa. Macie jakieś rady, ćwiczenia?

#angielski
  • 10
@Klaudia-POLSKA-Czerniewicz: Tak jest. Mieszkałem kilka lat w Brighton i potem sie przeprowadziliśmy w okolice Manchasteru to długo miałem problem z wyłapaniem o co loto. Mówili bardzo szybko i z obcym mi akcentem. Także prosiłem o powtórzenie. Nie ma sie czego wstydzić. Wielu brytyjczyków ma problem z rozumieniem czasem ludzi z innej części kraju.
Do tego w pracy mam kontakt z ludzmi z całego świata mówiących po angielsku z właściwym dla ich