Wpis z mikrobloga

A ja myślę, że przekaz w świat już poszedł - nie wpuszczamy nielegalnych imigrantów. Teraz powinniśmy pomóc osobom koczującym na granicy, zapewnić im nocleg, posiłek, możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy. Jeśli nie - odsyłamy do kraju pochodzenia, nawet na nasz własny koszt, w ostatecznym rozrachunku myślę, że nam się to opłaci.
#bialorus
  • 47
  • Odpowiedz
@janeeyrie ja bym nie pomagał. Lepiej ogłosić że oferujemy pomoc w powrocie do kraju. Chętnych bierzemy, eskortujemy na lotnisko i cyk czarterem do Iraku. Nie możemy im za dużo pomagać bo mogą za długo tam siedzieć. Tak jak z terrorystami. Zero negocjacji. Niestety czasem trzeba być bezwzględnym żeby dać przykład innym.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Ja wiem, że baby mają z logiką nie po drodze, ale wytłumacz mi jak dałaś radę połączyć te dwie sprzeczne ze sobą informacje - "przekaz poszedł - nie wpuszczamy imigrantów" i "wpuśćmy imigrantów"?

Serio myślisz, że jak ta zgraja imigrantów na granicy dostanie u nas pomoc to informacja się nie rozejdzie? Zdajesz sobie sprawę jak medialna jest to sytuacja? Przecież sami uchodźcy nagrywają tiktoki z lasu, które idą viralem.

Pomożesz
  • Odpowiedz
nie, przekaz musi być jasny - droga przez Białoruś i Polskę nie działa


@marcelus: przecież przekaz w świat idzie taki że spokojnie można dojść do Niemiec. To że tej grupy pilnuje tyle policji to tylko teatrzyk dla wyborców pisu żeby pokazać siłę. Granica ma 400 km, skoro wszyscy są zwróceni na ten jeden odcinek to na pewno gdzieś indziej strumień indzie nie niepokojony niczym.
  • Odpowiedz
UE powinna zmienić prawo aby każdy kraj członkowski mógł robić co chce z nielegalnymi migrantami by Ci którzy się już poddali odesłać do ich kraju i niech rozpowiadają jak tu jest
  • Odpowiedz
A ja myślę, że przekaz w świat już poszedł - nie wpuszczamy nielegalnych imigrantów. Teraz powinniśmy pomóc osobom koczującym na granicy, zapewnić im nocleg, posiłek, możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy. Jeśli nie - odsyłamy do kraju pochodzenia, nawet na nasz własny koszt, w ostatecznym rozrachunku myślę, że nam się to opłaci.


@janeeyrie: Zapewniamy. Czegoś nie rozumiesz. Wystarczy że pójdą do przejścia granicznego
  • Odpowiedz
@janeeyrie typowe #bekaztwitterowychjulek xD weźcie już lepiej nic nie piszcie bo się kompromituje. Logiczne myślenie nie jest twoja mocną stroną, co? XD proces myślowy 14 julki Nie wpuszczamy ale teraz wpuścimy xD jeszcze odsyłanie na nasz koszt xD jaka hojna jak nie z jej portfela idzie to wiadomo że można xD
  • Odpowiedz
@janeeyrie: W świat poszedł przekaz że nie wpuszczamy, to teraz wpuśćmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy tylko ja mam wrażenie że to taki bardzo kobiecy styl rozumowania? "Chętnie, ale zaraz! Nie od tak od razu, muszę się trochę poopierać, żeby "poszedł przekaz" że nie jestem za łatwa." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz