Wpis z mikrobloga

#apple #m1 Mam macbooka 14" mpro. Zauważyłem że się grzeje i traci za szybko baterie więc wziąłem Macboka Air z M1 dziewczyny naładowałem oba na 100% i włączyłem youtube, na full Screen. Po 40 min macbook m1 100 procent baterii i zimny jak serce mojej ex a macbook 14 mpro lekko gorący i 95% baterii. Do tego macbook Air od dziewczyny ma otwarte masę zakładek i programów gdzie mój jest jeszcze czysty bo mam na nim tylko podstawowy back up. Szukałem odpowiedzi w internecie ale są tematy tylko o starszych modelach. Przejrzałem Redit nie widziałem żadnego tematu. Ktoś coś słyszał? Jakaś wada fabryczna występująca częściej? Nie możliwe że jest taka różnica ze względu na chip albo inny ekran prawda? W trakcie pisania tego posta straciłem kolejne 2 procent baterii... 93%.
  • 19
@SaLi0PK: U mnie trzyma znakomicie. W ogóle się nie grzeje, a używam go do programowania i zazwyczaj mnóstwo programów i zakładek mam otwartych. Jak idę na jeden dzień do biura to nawet zasilacza nie biorę
@SaLi0PK: poczekaj jeszcze ze dwa dni, mac os po updatecie czasem tak ma, że indeksuje i wtedy pracuje mocniej. Choć ja szczerze mówiąc nie kojarzę, żeby mój pro M1 był kiedyś gorący.
@dlaczego0: Na redicie znalazłem że nie tylko ja miałem ten problem, macbooka odesłałem po 2 dniach zwrócili mi pieniądze i zakupiłem w innym sklepie(chodziło mi by była inna dostawa) co ciekawe mpro grzeje się dużo bardziej od m1 i bateria z m1 zjada ta z mpro.
@SaLi0PK: zajebiscie, to mowisz ze nie oplaca sie kupowac m1 pro ktore poza tym co napisales sa przynajmniej dla mnie #!$%@? brzydkie?
myslisz ze 13 cali wystarczy?
14 dla Ciebie ok czy wolalbys 16?
jutro sie ide przejsc do sklepu zobaczyc jak to wyglada
@dlaczego0: zależy do czego wolisz, Air z m1 trzyma dużej na baterii niż 14 mpro do tego 14cali mpro zrobi sie gorący oglądając twitcha. Moja dziewczyna ma m1 air z 16g ramu i dla zwykłego kowalskiego i do jednego monitora to demon, 14 cali mpro to już na prawdę dla wymagających. Dla mnie 14 calli> 16 a i tak pełnego potencjału nie wykorzystam.
@SaLi0PK: Chłopie każdy mb na intelu to piekarnik bo apple chciało/chce miec bezgłośne laptopy.Miałem mbp 2013/2015/2017 i kazdy potrafił się grzać przy przeglądaniu internetu.Teraz mam m1 firmowego a prywatnie mb zmieniłem na della xps i jest bajka nawet podczas grania w lola nie są tak ciepłe jak mbp 2017 przy przeglądaniu internetu