Wpis z mikrobloga

A czy ty powiesiłeś/siłaś już karmnik dla ptaków w swoim ogrodzie? Jeszcze nie?
Nic straconego sezon dopiero się rozpoczyna. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć dokarmianie, ale nie bardzo wiedzą jak powstał tag #dokarmianieptakow Pomysłodawcą i głównym inicjatorem jest @powsinogaszszlaja.
Warto obserwować ten tag, ponieważ oprócz tego, że można będzie się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, dla obserwatorów tego tagu przewidziany jest konkurs z nagrodami rzeczowymi. Powiem wam, że warto :)
Więcej informacji dotyczących funkcjonowania tagu należy się spodziewać lada dzień.
Jeszcze raz zachęcam do obserwowania tagu, a każdy kto chce być wołany do pierwszego wpisu niech zaplusuje pierwszy komentarz.
Jak widać ptaki już czekają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dokarmianieptakow #ptaki #ornitologia #przyroda #ogrod
Pobierz aaadam91 - A czy ty powiesiłeś/siłaś już karmnik dla ptaków w swoim ogrodzie? Jeszcze...
źródło: comment_1636898201zvR73V0hDgXxpL8N2pdAvt.jpg
  • 59
@aaadam91: melduje że karmnik wisi cały rok , latem przychodzą wiewiórki na przekąski które czasem podrzucę, tudzież dzięcioł, parka synogarlic i inne ptaszory. Aktualnie karmnik jest świeżo po serwisie gotowy na sezon zimowy - nie wiem jak ale momentalnie po zasypaniu ziarnem pojawiły się gangi sikorek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skurkowance w sezonie cieplym żarły mi na działce co się dało...jeden zaplątał się w siatke przy małym drzewku to wziąłem nóż... I happy end
chyba tak jak sójkę, wyżera co jej pasuje ze składu dla maluchów i mam wrażenie że kradnie kule, jak już zostają jej resztki i spadają do karmnika


@moll: testowałam już różne owoce, mięso, nasiona. Wiem, że uwielbia winogrona ;) Ale zimą to będzie zamarzać, myślałam o suchej karmie dla psa.

@powsinogaszszlaja > Łój wołowy roztapiasz, dodajesz słonecznik, proso, możesz też kupić mieszanki nasion. Gdy przestygnie formujesz kule.
Kiedyś wieszałem w drewnianych
@progreso: Jeżeli chodzi o ptaki z komarami najlepiej sobie radzą jaskółki i jerzyki. Ale nie jest łatwo je do siebie zaprosić. Inne ptaki jak muchołówki szare, kopciuszki czy pliszki siwe też jedzą komary, ale w tak dużych ilościach.
Jerzyki lubią otwarte przestrzenie i wysoką zabudowę, jak wpiszesz w google budka dla jerzyków to ci coś znajdzie, ale podejrzewam, że w twoim przypadku może pozostać pusta.
Większe prawdopodobieństwo, że zamieszka, któryś z
hmm... Ciekawy pomysł z tą karmą dla psa albo kocia? Jest drobniejsza


@moll: gdzieś kiedyś wyczytałam, bo faktycznie np. sucha karma niezbyt zamarźnie, a mojego ptaszora, czyli super wronę, nakarmię ( ͡° ͜ʖ ͡°)