Wpis z mikrobloga

@fervi: Źle mnie zrozumiałeś. Używam waylanda bo na x11 nie da się uzyskać płynnego przesuwania okien nawet przy 144 hz xD FF działa ładnie tylko że nie mam konta z hasłami tam i potrzebuje chrome/edge ale oba odmawiają współpracy na waylandzie.
@dexorik: Kek, no nie masz szczęścia :( Jak to przebolejesz to możesz za pomocą alacarte czy innej aplikacji tego typu zmodyfikować se, że menu Chromium ma odpalać te 2 parametry.

Ale niestety Wayland jest traktowany po macoszemu na razie często
@dexorik: nie ma dobrej przeglądarki na wayland bo nie działa tam akceleracja sprzętowa, też czekam na wayland bo potrzebuje skalowanie UI per monitor ale niestety to jeszcze nie ten moment
@dexorik: skalowanie możesz ustawić za pomocą nvidia-settings jakie sobie chcesz, co do 144hz to nie pomogę, sam mam monitor 170hz i dwa boczne 120hz i wszystkie śmigają jak należy ¯\_(ツ)_/¯
@dexorik: tak niestety windowsa muszę używać do niektórych gierek, jeśli chodzi o moje odczucia to linux jest mega płynniejszy i działa dużo szybciej, rzygam za każdym razem jak widzę te kulawe animacje i zacinające się okna na Windowsie (używam archa z gnome+xorg+mutter). Waylanda nie sprawdzałem bo wiem że na ten moment to ciekawostka a nie użyteczna rzecz