Wpis z mikrobloga

@Aokx: oczywiście, że wynalazłyśmy, ale nie miałyśmy gdzie wyjechać z tej kuchni maszyną parową, bo ani prawa głosu, ani pracy, nie mówiąc już o reprodukcyjnych. Trzeba było sprzedać pomysł facetom, żeby się oddalili w trybie pilnym i jeszcze myśleli, że oni na to wpadli

@welin: Jesteś nienormalna xD Wracaj do kuchni xD

@Aokx: nie zamierzam z niej wychodzić, tutaj mam dostęp do pożywienia, a zostawić faceta samego w kuchni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aokx: nie zamierzam z niej wychodzić, tutaj mam dostęp do pożywienia, a zostawić faceta samego w kuchni to nawet wodę na herbatę przypali. Wracaj zapierdzielać do roboty, żeby mnie utrzymywać, ja się jeszcze podelektuję wolnym czasem za cudzy hajs

@welin: ech, kiedyś to było (°°
@Jestembogaty:

kiedyś każda dziewczyna z bogatych domów miała obowiązek uczyć się gry na fortepianie, jakoś nie ma ani jednej słynnej fortepianistki


Właśnie dziś czytałam o Fanny Mendelssohn, siostrze Felixa Mendelssohna-Bartgolody'ego. Oboje kształcili się u tych samych nauczycieli, którzy stwierdzili, że Fanny jest zdolniejsza od brata, ale w tamtych czasach (XIXw) starano się zniechęcić kobiety do kariery artystycznej. Sam jej ojciec stwierdził, że "Muzyka stanie się jego [Felixa] profesją,a dla ciebie może
@inomoe: plus badania donoszą, że instrumenty muzyczne są w większości przypadków tworzone dla przeciętnego mężczyzny, kobiety mają za małe ręce, żeby grać poprawnie i się nie męczyć. Dopiero jakiś znany muzyk kazał sobie zrobić skrzypce pod swoje ręce (a miał takie wielkości kobiecych przeciętnych), ale i tak kręcą nosem na takie udziwnienia. Także muzyczki mają o wiele większą szansę na kontuzję w pracy i o wiele mniejszą na wysokie wyniki światowe,
@Aokx: @welin: myślę, że głównym problemem był fakt, że kobiety pracujące w kuchni miały wyjątkowo niską edukację, nawet jak na ówczesne standardy. Nawet dzisiaj często można spotkać się z mentalnością "weź nie kombinuj", a co dopiero w średniowieczu na wsi. Z kolei kobiety wykształcone były zupełnie odklejone od rzeczywistości. Żadna dama znająca dzieła Archimedesa nigdy nie weszła do kuchni nawet zobaczyć jak się ziemniaki obiera, więc jak my mamy mówić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@welin: a pasy bezpieczeństwa są seksistowskie bo manekiny do testów zderzeniowych nie mają cycków!
btw ja mam małe dłonie a jestem facetem, na klawiaturze zagram maksymalnie oktawę, gdzie ten seksizm bo jakoś nie widzę żeby to było spowodowane moją płcią