Wpis z mikrobloga

#agd #maleagd #wypiekaniechleba #chleb żona kupuje mi na święta wypiekacz do chleba, jaki wybrać? Silvercrest SBB850 F2 czy Adler AD 6019? żona uparła się na allegro a tam pewnie same niemieckie Silvercresty (nic nie mam przeciwko językowi szatana ale dla żony to czarna magia) a Adler ma #!$%@?ą_ instrukcję przetłumaczoną z chińszczyzny
  • 8
@sshr: dzięki za odezwę, nam zależy na jakimś tanim, w okolicach 300zł, podwójny, i conajmniej 800w, wszystkie tańsze są 500w i są pojedyncze (kwadratowa forma, jedno mieszadło)
taki wlasnie pojedynczy kwadratowy model bodajze hd9030 mam... kosztowal wtedy 399 zł. miesza, wyrabia i dopieka ( )
@sshr: już mam silvercresta, żona w lidlu znalazła za 250;-) wszystko po polsku, wczoraj rozpakowałem, biorę się za pieczenie, woda, olej, sól, cukier... drożdży nie mam, także reszta skończyła w zlewie, dobrze że mąki nie dodałem:)
@atraxx: ano zajebisty, zrobiłem już ekspresowy chlebek w 1:20, chleb z pestkami i chałkę (na zdjęciu), trzeba pamiętać o kolejności, płyny potem sypkie, drożdże na końcu coby sól ich nie ubiła, ogólnie zajebista sprawa, żona już planuje kupić swojej mamie bo tylko jedno naczynie do mycia, zero garów itp. jeszcze się nie spieprzył, jedyna wada to że zajmuje dużo miejsca, gdy się robi chlebek to duża część blatu jest wyłączona z
Pobierz
źródło: comment_16379260602rs22kuem1o2OaRHcCAD3T.jpg
@atraxx: u mnie właśnie o wielkość się rozbijało, chciałem ten wypiekacz od dłuższego czasu bo i zagniatanie ciasta do pizzy mnie #!$%@?ło itp, ale ciągle słyszałem "a gdzie to wsadzisz?" teraz zamontowaliśmy dodatkową szafkę w kuchni i miejsce się pojawiło, w sumie to tymczasowy problem z tym, wystawiasz jak potrzebne, aczkolwiek wystygnąć też musisz, foremka tez musi wyschnąć nie wsadzisz mokrej po myciu to i sprzęt musi stać na wierzchu bo