Wpis z mikrobloga

Wykonano u mnie instalację fotowoltaiczną o mocy 6,16 kWp opartą o falownik Huawei SUN2000-4KTL-M1. Jak mogę sprawdzić czy firma zrobiła to 'zgodnie ze sztuką'? Jak sprawdzić czy wydajnościowo instalacja działa zgodnie z oczekiwaniami?

#fotowoltaika
  • 22
@zkrizz3: Póki co nie planowałem jeszcze nic mierzyć, bardziej zastanowić się czy instalacja składa się z wszystkich elementów z których powinna (np. czy zastosowano wymagane zabezpieczenia). Poza tym chętnie poczytam.

@mateusz-zahorski: Co do pomiarów to wczoraj uruchamiali instalacje i chyba nawet je wykonali, niestety byłem w pracy, zaraz poszukam czy zostawili jakiś dokument z tymi pomiarami.
Jak mogę sprawdzić czy firma zrobiła to 'zgodnie ze sztuką'?


@tanderowsky:
nijak- nie znasz się więc nie sprawdzisz
musiałbyś zlecić sprawdzenie osobie z uprawnieniami która wystawi opinie :)

Jak sprawdzić czy wydajnościowo instalacja działa zgodnie z oczekiwaniami?


@tanderowsky:
załatw słoneczko i pomiarowca z kwitami i legalizowanymi miernikami :)
@tanderowsky: czemu Falownik jest mniejszych o ponad 30% niż moc paneli ?
Jeśli dach jest na południe i panele dobrej jakości to różnice mocy między mocą paneli a mocą max inwetera będziesz latami tracił....
Instalacja oparta o panele JA Solar JAM60S20-385/MR_BF, na południe (9 paneli) + zachód (7 paneli). Wczoraj odpalili po 13, niestety nie było mnie przy tym, zaraz dodam jeszcze zdjęcie pomiarów. Dzisiaj cały dzień widzę pełne zachmurzone niebo niestety.