Wpis z mikrobloga

@mvcixk: To jest tożsame. A jeżeli rejestrujesz korespondencyjnie i wydanie pozwolenia czasowego i tablic jest opóźnione (np. dzień później, w Wejherowie tak się to odbywa) to wystaw OC po VIN w dniu złożenia do Wydziału Komunikacji, a potem aneksu o nadany numer rejestracyjny.
@OptiFinance: ogolnie taka babka za mnie rejestruje ten samochód i jutro o 12 przywiezie mi tablice razem z miekkim dowodem. Odrazu jak je dostaje siadam do komputera, ubezpieczam i jade po samochód. Jeśli tak będzie to UFG mi raczej nic nie dowali, co nie? W dniu rejestracji mam chyba czas do 23:59?
ogolnie taka babka za mnie rejestruje ten samochód i jutro o 12 przywiezie mi tablice razem z miekkim dowodem.


@mvcixk: Ale babka będzie miała wydane pozwolenie czasowe i tablice jutro, nie dzisiaj? Bo jak dzisiaj to nie bardzo XD Ja rejestrowałem i zawarłem polisę po rejestracji, oczywiście tego samego dnia. Podstawa prawna to ustawa o ubezpieczeniach:

Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia
OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:
1)
@OptiFinance: @vertical: no już i tak za późno, ale raczej już dopiero dziś będzie je mieć, bo papiery dostała we wtorek, mówiła, że na czwartek będzie zarejestrowany no i raczej by nie odstawiła takiego numeru, bo ona się zajmuje załatwianiem takich spraw na codzień, taka pośredniczka w rejestracji.
@mvcixk Oczywiście że możesz, przecież masz ważną polisę. W systemie może się pokaże z opóźnieniem, tylko sprawdź czy w polisie nie ma błędu w nr rej a przede wszystkim w nr VIN. I co, pierwsza rejestracja 18.11?