Wpis z mikrobloga

#pytanie #kawa

Myślicie, że ekspres kapsułkowy to dobry pomysł? Nie znam się za bardzo na kawach, Piję zwykle americano, ale chciałabym spróbować czegoś innego. Polecacie jakiś ekspres kapsułkowy? Wiem, że te kapsułkowe nie wymagają aż tak częstego sprzątania.
  • 21
@patusia: ja się swoim pobawiłam kilka miesięcy i mi się znudził. Te kawy szybko się kończą, ciagle trzeba dokupować nowe. W międzyczasie nie masz kapsułek to pijesz normalną kawę.
Z wad to jeszcze kawa wychodzi drogo i generujesz mnóstwo śmieci.
Z zalet to fajny sposób na szybką i łatwą kawusię
@patusia: zawsze to lepsze niż picie rozpuszczalnej albo sypanej żółtej cibo :) jak chcesz to poszukaj na olx jakieś systemy nespresso, ludzie sprzedają za grosze używki. To proste konstrukcje więc nie ma co tam się zepsuć. Jak masz więcej kasy (1500-2000) to możesz poszukać jakiegoś ekspresu automatycznego, wsypujesz kawę, wyrzucasz fusy i wylewasz wodę z tacki, nie jest to jakoś strasznie trudna i żmudna robota a efekt nieporównywalnie lepszy. Jak nie
@patusia: Również nie polecam. Z tanich rozwiązań wspomniany wcześniej french press lub z mojej strony aeropress + przystawka fellow prismo. Pozwoli Ci to zaparzyć tanio całkiem sensowne espresso i je przedłużyć do americano. Dodatkowo nie wymaga żadnego zasilania, wiec działa nawet w środku lasu na biwaku. W mojej opinii najlepsza opcja poza ekspresem automatycznym lub kolbowym - w zależności od budżetu.
@patusia: Kapsułki to najgorsze co może być, drogie jak Cholera. Chyba już lepiej będzie przelewowy, specjalny czajnik lub dzbanek do kawy(żeby odfiltrować fusy).
@AdamES: ja akurat mam ekspres cisnieniowy z mlynkiem. Szczerze? kupuje kilogramowe kawy i starcza mi na dosc dlugo. Kapsulki wychodza po 1,2zl za sztuke, przy 5 kawach dziennie to jest 6 zl. Kilogram kawy to dajmy 40zl. Czyli wystarczy mi to na 7 dni na kapsulkach, a taki kilogram mam na miesiac, albo dluzej. Także nie rozumiem całkowicie kupowania kawy w kapsulkach.
@Kordus: No to pijemy inną kawę :D
U mnie kilogram kawy wychodzi średnio 120zł. Jedna kawa to ok 17g kawy. Wychodzi mi jakieś 2zł za kawę. Więc kapsułki tańsze w moim przypadku.
@AdamES: Ok, ale pomysl co jest w tych kapsulkach, jak ty je porownujesz do kawy za 120 zl, watpie, zeby w nich byla wysokiej jakosci kawa. Dlatego trzeba porownac ta sama polke cenowa lub zblizona.
@oCzwartejWstajaPtaki: To nie jest droga kawa. Kopi Luwak kosztuje ok 2500/kg
@Kordus: @oCzwartejWstajaPtaki: W kapsułkach Tchibo jest kawa Tchibo. Jest jej tak ok 7g co jest największym minusem.
Natomiast wielkim plusem jest to, że ta kawa jest pakowana w atmosferze ochronnej i nawet po kilku miesiącach leżenia w t tej kapsułce jest taka sama jak zaraz po kupnie.
@oCzwartejWstajaPtaki:
Kawa z sieciówki - Jakieś wcześniejsze zamówienie.
Do tego dochodzi jeszcze zakup ekspresu i młynka. I nie kupiłem sprzętu z wyższej półki ;)
Więc jak to przeliczysz na kawy to nadal kapsułki są spoko. Zwłaszcza, że kupując zestaw kapsułek maszynę dostajesz zwykle za jakieś 100-200zł.
Wszystko zależy ile tego chcesz pić i jak bardzo zależy CI na smaku.
Teściowej kupujemy kapsułki z allegro, do tej pory wychodziło ok 1zł/kapsułkę.
AdamES - @oCzwartejWstajaPtaki: 
Kawa z sieciówki - Jakieś wcześniejsze zamówienie.
...

źródło: comment_1637233141cYOFMh0QiMzM5kMyXJQNXe.jpg

Pobierz