Wpis z mikrobloga

@zielony-mis no właśnie. Ja palę i "jak każdy" piję. Pobierają od tego akcyzę. Oprócz tego mieszkam w kraju gdzie płacę €160 ubezpieczenia zdrowotnego niezależnie od tego czy pracuje czy siedziałbym na jakimkolwiek zasiłku. Mijają mnie ludzie otyli, wręcz spasieni jedzący codziennie mcdonald's albo ludzie którzy nie uprawiają sportu lub nie spalają kalorii w pracach fizycznych?
Czytam komentarze: powinni brać od tych, powinni brać od tych, powinni brać od tych… A co kua nie biorą? Nie biorą od grubasów? Nie biorą od palaczy? Od wszystkich biorą, bo ten burdel sam się nie utrzymuje. Bardzo chętnie sam zapłacę za swoje leczenie. Niech tylko socjalistyczne państwo się ode mnie odp***li to za te pieniądze 50 prywatnych firmach nawet się ubezpieczę jak zechcę.
@Lonelej: szczepionki kosztują więc jak antyszczep nie weźmie szczepionki to zaoszczędza pieniądze dla państwa. w ten sposób kiedy covidziarz zaszczepiony trzema dawkami trafi do szpitala to powinien dziękować antyszczepowi, że za zaoszczędzone pieniądze można go leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i pieniadze nalezy tez brac od "zaszczepionych" mrna w przypadku koniecznosci leczenia powiklan ktore wychodza i sa dopisywane do listy, ale tez za te ktore byc moze wyjda za lata.


@SlavedWizard: Ale jedzmy dalej, niech placa chorujacy na przypadlosi ukladu oddechowego mieszkajacy w Katowicach, nikt im nie kaze tam mieszkac w miejscu z tak zanieczyszczonym powietrzem, maja wybor, a potem ze astma, raczyska... No i wgl #!$%@? jeszcze gornikom, wiedzieli
zestaw dla pacjenta do ECMO to wydatek aż 20 tys. zł. Wystarcza na ok. 10 dni.


@TechnoYoda: zestaw to początek wydatków, na ECMO pacjenci COVIDowi leżą kilka-kilkanaście tygodni

w Indiach na start (po przeliczeniu) jest 16k PLN + 5k PLN/dzień + koszty personelu. Tylko w Indiach idą tanie zamienniki leków
powinni też brać pieniądze za leczenie od otyłych, piratów drogowych, sportówców ekstremanych itd


@stassma: podoba mi sie twoje podejscie ale 2 z 3 sa juz rozwiazane
piraci drogowi placa wyzsze OC
a sportowcy ekstremalni maja dodatkowe ubezpieczenie

a z grubasami... moze by tak opodatkowac smieciowe zarcie jak papierosy
16k PLN + 5k PLN/dzień + koszty personelu

@megawatt: bo personel specjalnie jest zatrudniany do szura antyszczepa i by ich tam nie było gdyby nie on i nie trzeba by było im płacić. Jak policzyłem pozostałe liczby o których wspomniałeś to rzeczywiście wychodzi milion jak nic.