Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
Pobierz nowyjesttu - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z...
źródło: comment_1637310053xkLD3hCOrGZynl4fttpXNt.jpg
  • 237
@ks2m: To nie bajt, naprawdę tak było, naprawdę tak uważam. Ktoś pisał o odłączaniu prądu na noc- może nie uwierzycie, ale też tak robiłem nie raz, wyłączałem bezpieczniki. Po co mi prąd w czasie spania, skoro też jakoś promieniuje. Wszystkie urządzenia mam na kabel jak się tylko da- myszki, klawiatury itd.
@padobar a GPS? Te satelity rozsiewają sygnały na całej ziemi, nie ma już od tego ucieczki! Nie wierzysz?! Odpal w dowolnym miejscu google maps, on po tych falach wie gdzie jesteś! To wysoce nienaturalne. Odkryłem że jak się telefon owinie folią aluminiową to trochę pomaga, dziś idę do sklepu po więcej folii i wam też polecam!!!!!
@nowyjesttu: ale po co budować spwcjalne domy i zakładać żaluzje. Są przecież specjalne urządzenia które tworzą niewidzialną barierę dla tych wszystkich zabójczych fal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ReeceWithouterpoon: Naturalne nie jest to co występuje w naturze, bo tak naprawdę w naturze wystepuje wszystko- też plastik i komputer (stworzył go człowiek, będący częscią natury), ale naturalne jest to do czego człowiek jest przystosowany od tysięcy lat ewolucji. Niektórzy chyba tego nie potrafią zrozumieć. Dlatego np. namawianie białego człowieka do jedzenia bananów czy picia kawy jest dla mnie bzdurą, to występuje w naturze, ale nie jest naturalne dla białego człowieka
kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa.


@nowyjesttu: Poczekaj aż odkryjesz, że jakiekolwiek podgrzewanie polega na wprawianiu cząstek w drgania ;) Np. kontakt z innym ciepłym obiektem to po prostu zderzanie mocniej drgających cząstek z mniej drgającymi, aż te drugie będą drgać mocniej.