Wpis z mikrobloga

@WykopowyDzban: z oficjalnej strony rękojmie 2 lata można było realizować (dawno nie korzystałem więc nie wiem jak obecnie) w każdym autoryzowanym serwisie


@ks2m @Oastry: jak, skoro rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy? Autoryzowany serwis typu iSpot nie jest sprzedawca, jeśli kupujesz przez oficjalna stronę Apple.
@advert: no tak, ale nawet w regulaminie na stronie Apple jest napisane, że w przypadku realizacji reklamacji należy przynieść sprzęt do dowolnego serwisu autoryzowanego Apple. Mój kumpel słuchawki zamówione ze strony Apple oddał do iSpotu, pokazał fakturke i dostał na miejscu nowe
( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego polecam brać ze strony Apple.
@Furmik: Ale odróżniajmy reklamacje z tytułu gwarancji (której udziela producent, w tym wypadku Apple, na rok, bo moze na rok, nie musi dłużej) od roszczen z tytułu rękojmi, która jest prawnie zagwarantowana od sprzedawcy i można z niej skorzystać dwa lata od zakupu.

Dlatego próbuje zrozumieć co ma wspólnego zakup przez Apple z korzystaniem z rekojmi od resellera, skoro to dwa różne podmioty w tym rozumieniu.
@advert: odróżniam i zwracam na to uwagę. Jego słuchawki z pewnością były starsze niż rok. Nie wiem na jakich umowach stoi Apple z resellerami w Polsce, gdyż Apple oficjalnie w Polsce nie ma, wiec prawdopodobnie sklepy z którymi maja umowę uchodzą też za applowe serwisy.
prawdopodobnie sklepy z którymi maja umowę uchodzą też za applowe serwisy.

@Furmik: cóż, jednak nie. myślę że kolega jednak pomylił gwarancję z rękojmią, pomylił się co do daty, albo miał jakieś dodatkowe ubezpieczenie. ponieważ, jak pisze sam Cortland:

W przypadku trwającej gwarancji Apple czy planu ochrony Apple Care, firma Apple wskazuje możliwość zgłaszania roszczeń w sklepach Apple Retail Store albo u autoryzowanych dostawców usług Apple, a więc np. w salonach Cortland.
@advert: oddawałem we wrześniu w 23 miesiącu od zakupu do cortlandu kupionego w 2019 roku na stronie apple iPhone 11 na naprawę ;) także raczej wiem co mówię. sprzęt kupiony na apple.com w drugim roku reklamujesz u autoryzowanych resellerów apple. kropka. gdzie chcesz je reklamować, w irlandii?

jedyna różnica jest taka, że po upływie roku musisz pokazać fakturę zakupu i dostajesz do podpisu dokument że oddajesz z tytułu rękojmi