Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam mirki, od jakiegoś czasu mocno zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa, bo mój GTX 1070/i7-7700HQ już powoli dziadzieje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Celuje głównie w #lenovo #legion 5/5 Pro/7 w wariancie RTX 3070/5800, jako że wydają się najlepszym wyborem w swojej cenie, nawet mimo sprawy z pamięcią RAM.

Nachodzi mnie tylko pytanie - czy warto będzie wziąć takiego lapka teraz po cenie rynkowej/ciut poniżej? Legiony schodzą jak świeże bułeczki i nie dostają prawie żadnych porządnych przecen.

Wcale mi się nie spieszy, ale mimo topojawia się dylemat - brać teraz, czy czekać na kolejną generację Intela, albo nawet RTX 40xx? Jeśli plotki się potwierdzą, to nowe RTXy będą dwukrotnie mocniejsze przy dwukrotnie większym poborem prądu, a co za tym idzie wydatkiem cieplnym. W takim wypadku chipy mobilne będą jeszcze bardziej okrojone względem desktopowych, chyba że producenci wymyślą magiczne rozwiązanie ograniczeń termalnych budowy laptopa (nie wymyślą( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Tyle pytań, a wy co sądzicie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#laptopy #komputery #nvidia #technologia
  • 11
@majk3l: słyszałem ze nowe intele beda miec eko rdzenie co glownie wplynie na dlugosc pracy na baterii, ale nie tak mocno na wydajnosc?


@galaktyczny_pingwin te rdzenie nie są wbrew pozorom takie słabe. Jest ich sporo i mogą pracować jednocześnie z szybkimi.

Dodając do tego świetną wydajność jednowątkową - mamy przepis na sukces.
Pierwsze przecieki mówią właśnie o świetnej wydajności.