Wpis z mikrobloga

76 -1 = 75

Dymitry Glukhovsky - 'Metro 2034' [gatunek: SF]

Powróciłem do Uniwersum Metro. Po fenomenalnym 'Metro 2033' spodziewałem się czegoś równie dobrego i szczerze się zawiodłem. Autor umieścił w swoim wspaniałym świecie historię jakby zupełnie od niego odrealnioną. Bohaterem staje się staruszek o jakże wdzięcznym pseudonimie Homer, który według maksymy 'non omnis moriar' pragnie sięgnąć po nieśmiertelność pisząc w postapokaliptycznym moskiewskim metrze swoją powieść. Wszystko rozbija się o analizę natury ludzkiej i wspólne perypetie grupy zupełnie przeciwstawnych sobie osób w składzie: naiwna i głupiutka dziewczynka, wyżej wymieniony staruszek, bard komunista i komandos psychopata, oraz ich śledztwo w sprawie tajemniczej ciszy na jednej ze stacji.

Historia trochę naciągana, postacie tak wykreowane, że aż karykaturalne. Brak wyrazistego i ciekawego bohatera głównego jak w poprzedniej części. I zakończenie rodem z groteski.

Stąd moja ocena:

5/10 przez sympatię do 'Metro 2033'.

Zapraszam do dyskusji innych, którzy również czytali powyższą pozycję i mam nadzieję, że za dużo nie zaspojlerowałem w mojej pseudorecenzji tym, którzy zamierzają po nią sięgnąć.

Mimo to nie zrażam się i zgłębiam kolejne książki z Uniwersum Metro. Na celownik idzie teraz 'Piter', a później trylogia Diakowa.

#bookmeter #uniwersummetro #metro2033 #ksiazki #czytaniejestfajne #recenzjazdupy
s.....n - 76 -1 = 75

Dymitry Glukhovsky - 'Metro 2034' [gatunek: SF]



Powróciłem d...

źródło: comment_xPTCpSNbems06q6YlRp1G7wLWnh6ro24.jpg

Pobierz
  • 3