Wpis z mikrobloga

@GodALLU: Właśnie wczoraj był u mnie hydraulik, chcemy tak przerobić łazienkę, żeby można było pod prysznic wjechać wózkiem, tylko my mieszkamy w domu. Jak przyjadą, mogę zapytać czy w bloku też da się.
  • Odpowiedz
@GodALLU: Mam taki spadek w bloku, działa dobrze, tylko w moim przypadku po kupnie mieszkania deweloperskiego w fazie projektowania nie kazałem zalewać miejsca pod docelowym prysznicem- majster zrobił wylewkę z odpowiednim spadkiem. Jeżeli już masz płaską podłogę to tylko kwestia skucia z odpowiednim spadkiem.
  • Odpowiedz
@GodALLU: mam tak w nowym bloku i nie było problemu z montażem, aczkolwiek margines ustawienia głębokości i spadku odpływu był niewielki. Przede wszystkim trzeba użyć jak najpłytszego odpływu. Ja mam chyba model Rea Neo slim i jest spoko, ale niewygodny w montażu. Teraz wziąłbym taki z sześcioma lub ośmioma nóżkami do regulacji.
Co do użytkowania, to jest wygodnie, nie trzeba ani trochę podnosić nóg przy wchodzeniu, jest estetycznie. Mały minus to
  • Odpowiedz
@GodALLU: Z praktycznego punktu widzenia: dobrze jest mieć taki prysznic zamykany, inaczej będzie chlapać na zewnątrz, no i pamiętaj o czyszczeniu szyb, żebyś później z odkamieniaczem nie walczył.
  • Odpowiedz
  • 0
Jasne, że może się udać, można robić podwyższenia itp. Po prostu chciałem dać znać by OP to dokładnie sprawdził :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@GodALLU: pomijając kwestie estetyczne, bo faktycznie spoko to wygląda, to mi fachowcy odradzali brak brodzika. Zamiast tego można dostać brodziki o wysokości 3-4cm więc się nawet nie odczuje że coś wystaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@GodALLU: prawie zawsze coś wycieknie jak nie ma spadku przynajmniej 1.5%. Jak ktoś jest przyzwyczajony do sklepowej kabiny z brodzikiem to może się trochę irytować. Szkło sporo poszło do góry więc zapłacisz ze 2-3k za coś takiego
  • Odpowiedz
@GodALLU: Nie ma szans w bloku, musiałbyś przerabiać cały pion kanalizacyjny, skuć lastryko i jeszcze wbijać się w żelbet co już jest naruszeniem konstrukcji, chyba że podwyższenie zrobisz
@zdjeciegipsu 2% na metrze to minimum
  • Odpowiedz