Wpis z mikrobloga

Mircy, może mi poradzicie...
Mam specyficzny problem z pecetem.
Prezentuje się to mniej więcej tak:

1. Komputer działa normalnie bez niepokojących objawów, problem pojawia się później...
2. ...Gdy wyłączę komputer, mam problem z ponownym uuchomieniem.
3. Wygląda to tak, że po wyłączeniu zamyka się system i komputer milczy, jednak dalej jest napięcie na peryferiach (klawiatura, głośniki, świeci się dioda na czytniku kart SD).
4. Nie da się w tym stanie, ponownie uruchomić komputera. Nie da się go także uruchomić po jednorazowym wyłączeniu i włączeniu zasilania na listwie.
5. Ponowne uruchomienie jest możliwe po wyłączeniu zasilania na kilka minut. Po ponownym podaniu zasilania, komputer natychmiastowo się uruchamia, nawet bez użycia przycisku "power".

Po wymianie baterii na MOBO, przez kilka dni komputer uruchamia się normalnie, potem problem powraca - jestem raczej pewny tej sytuacji, chociaż pozostawiam margines na kwestię przypadku.

Jakieś rady, co może być przyczyną tych anomalii?

#komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
Zobacz jaki masz wlaczone wybudzanie z trybu uspienia. Moze byc tak ze podczas wylaczania ruch myszki "blokuje" proces i pc dostaje glupawki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wankiel właśnie te dwa powody podejrzewam. Będę miał chwilę to rozbiore bude i dobrze przepatrze kondensatory.
Ale nie wykluczam błędu systemu - tak jakby się niewłaściwie zamykał i dalej pozostawał "uspiony" bądź zawieszony. Przed chwilą normalnie się wyłączył i problemu nie ma a czasem pozostaje pod napięciem.
  • Odpowiedz