Wpis z mikrobloga

Mało używany Brother dcp-j125.
Problem z drukowaniem był taki, że wszystko wychodziło jakby podwójnie, zwykle drukowałem w wysokiej jakości i wtedy działało ok. Dzisiaj postanowiłem coś z tym zrobić. Wyczyściłem taśmę enkodera liniowego. Zrobiłem kalibrację liniowości i na czarnym wygląda już dobrze ale rozjeżdża się kolor, widać tzw. ghosting. Taśma enkodera nie jest idealnie czysta, widać tam zabrudzenie jakby jakieś przetarcie. Zastanawiam się tylko czy to ona jest wina skoro kolor i czarny jest na jednej karetce i czarny działa dobrze. Co można jeszcze sprawdzić zanim zacznę wymieniać?
#pytaniedoeksperta #drukarki #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
@OperatorHydrolokator: Drukarka była podłączona do prądu i codziennie robiła czyszczenie. Wydruk wszystkich kolorów jest ok. Wszystkie kwadraciki na teście są dobre. Jedyny problem jaki widać to ghosting na kolorze. Wygląda to tak jakby jadąc w jedną stronę drukarka w złym czasie rozpoczynała wydruk. Problem nie występuje gdy wybiorę wysoką jakość wydruku (głowica jeździ wolniej) i gdy wyłączę drukowanie w dwóch kierunkach. Gdyby była to wina zatkanych dyszy to podejrzewam, że wydruk
  • Odpowiedz