Wpis z mikrobloga

Jak wygląda teraz sprawa z przesyłkami z Anglii? Zdecydowałem się kupić konsolę i mam kogoś w Anglii i po przeliczeniu mam lepszą cenę.
Warto jest się w to pchać? Wartość paczki to 2k zł. Czytałem, że będzie doliczony VAT ale wolę się upewnić.
Dodatkowo tą osobą będzie odwiedzać rodzinę na święta w PL i zapewne będzie lecieć samolotem więc może będzie lepiej jak mi ją po prostu przywiezie czy też będzie obowiązywać jakąś kwota do zapłaty?

#uk #anglia #brexit #vat #kurierzy
  • 11
@szubik: wiesz jak to teksty z onetu, ale coś może w tym być. Jeszcze musiał zapłacić gotówka, bo nie było terminala xD i babka mu niby powiedziała żeby się cieszył, że ma kantor czynny
@jarqka: właśnie przeczytałem ten artykuł i nie wierzę w to co przeczytałem, muszę go ostrzec, bo zapewne też chciał jakieś prezenty kupić, bo przylatuje dzień przed wigilią więc nie będzie kiedy kupić XD
Ale może faktycznie znajdzie się ktoś kto ogarnia temat i da jakieś sprawdzone info ( ͡º ͜ʖ͡º)
W przypadku prezentów to jeszcze może dojść podatek do zapłacenia przez obdarowanych. Wszystko zależy od stopnia pokrewieństwa. Cło jak najbardziej. Weź tez pod uwagę to, ze amazon w eu wstrzymał przyjmowanie zapłaty kartami visa wystawionymi w uk (chyba tylko kredytowymi) bo za duża prowizja była. Tak, po brexicie sporo się zmieniło chociaż jeszcze nie do wszystkich to dotarło.
Są polskie firmy przewozowe które gdy im zlecisz wysyłkę i powiesz co jest w paczce powiedzą czy jest coś do płacenia i załatwia wszystkie formalności. Z mojego punktu widzenia chyba nie ma nic takiego w uk co warte byłoby tam kupienia, opłacenia cła, kosztów transportu i obsługi papierkowej.
@jarqka: @szubik: https://www.podatki.gov.pl/clo/informacja-dla-osob-fizycznych/towary-przywozone-przez-podroznych-zwolnione-z-oplat/. No generalnie trochę dupa z tymi prezentami bo rzeczywiście jest limit wartości na 430 ojro na prezenty. Nie ma nic na temat wartości rzeczy osobistych. Jakby ten koleś z artykułu na onecie stwierdził, że te iphony to na własny użytek albo prywatny/służbowy to może by to przeszło. Ale ma racje co do tego, że kwestia cła nie jest zbyt dobrze nagłośniona, a celnicy mają żniwa.