Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Boje się, ze w mojej rodzinie istnieje ‚gen depresji’. Pochodzę z rodziny mówiąc wprost: osiągającej wybitne sukcesy zawodowe, inteligentnej. Nie da się jednak nie zauważyć, ze towarzysza temu załamania psychiczne, depresja i BARDZO LICZNE samobójstwa (babcia, jej siostra i brat, moi wujkowie, cztery kuzynki - to aż niewyobrazalne).
Ja z depresja zmagam się już od wielu lat i nie widzę szans na poprawę :( (teraz kolejny nurt, terapie i leki nic mi nie dają), ale dostałam dziś informacje, która przeraziła mnie najbardziej. Mój brat, całe szczęście, postanowił wybrać się do lekarza z silnymi myślami samobójczymi. Cieszę się, ze w taki sposób chce rozwiązać problem, ale to, ze go ma jest okropne :( Wszyscy mamy niby dobre życie, rodziny, kariery zawodowe, a jest taka lipa :( Spotkaliście się z takimi rodzinami? Mamy kochające rodziny, żadnych traum z dziecinstwa #depresja #samobojstwo #psychiatria #zaburzeniapsychiczne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619ceb5c1e9981000a58197d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
BiednyOsioł: Hej, jestem z podobnej rodziny i też zmagałam się wiele lat z depresją. Ostatnio miałam taki "insight". To co jest ogromną mocą w nas (inteligencja, zaradność, branie odpowiedzialności za innych, projektowanie rzeczywistości i inne osiągnięcia) jest okupione ryzykiem depresji wśród tych ludzi, którzy nie rozumieją skąd ona się bierze. Dla mnie to (taka wizualizacja, metafora) moc którą boję się kierować na zewnątrz, moc która może kogoś skrzywdzić - bo każda
@AnonimoweMirkoWyznania: @BiednyOsioł

W tej chwili, kiedy doszłam do bardzo prostej prawdy - mam depresję bo boję się krzywdzić ludzi - kiedy mam blokadę, zaczynam się gorzej czuć, zaczynam sobie powtarzać: hej nie możesz nikogo skrzywdzić bardziej, niż krzywdzisz siebie

Niestety ale możesz, wiem coś o tym... .. ( ͡° ʖ̯ ͡°)