Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki

Znajomy rzucil haslo "komp do 3k do gier / uzytkowania" (troche starszych 5+ lat wstecz, sama buda). Wchodze na @PurePC_pl w zestawy i patrze. Co to #!$%@? jest ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)?
Co sie #!$%@? przez ostatni rok, ze:
CPU 6/12 + wiatrak
ram 16gb
SSD (500) + 1TB (HDD)
PSU
MOBO
bez grafiki i moze zamkne sie cos w okolicach 2600-2800...
Patrzac po cenach to moj 1060 jeszcze #!$%@? sprzedalbym z zyskiem....

Gry piecioletnie to tez wiedzmin. Mialem porownanie na nim przy 4/4 oraz 8/16 i ta roznice czuc wiec chcialbym zeby jakis zapas tam byl. Przy obecnych cenach nowych 1060 to budzet wywala prawie dwa razy. Tudziez pytanie:

Jakie GPU jest obecnie najbardziej oplacalne?


#gry #komputery #pcmasterrace #technologia #komputer
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ketrish: dzisiaj doradzałem w podobnym budżecie... I za ~3400 złożyłem zestaw podobny do tego z PurePC w tym budżecie, z i3 10 generacji i GTXem 1650. De facto jednak jeśli pytasz o opłacalność to z nowych chyba 1050Ti za 900zł jest dzisiaj uznawana za opłacalną XD. Dlatego, chociaż kiedyś gotowce były raczej synonimem #!$%@?, to doradziłem zestaw z morele - w tej samej cenie i5 10gen i 1060 3GB i poza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ketrish: jeśli znajdziesz zestaw z AMD to jak najbardziej też spoko, chociaż już 10 generacja Intela tak nie odstaje. AMD by go rozłożyło na łopatki, ale seria 5xxx, a w tym budżecie jak znajdziesz 3xxx to już jest nieźle, bo dużo zestawów ma np 1600AF. A z kolei składając kompa samemu zostajemy przy czterordzeniowej i3 i 1650 - ma ten GB więcej RAMu na karcie, ale wciąż 1060 jest wydajniejsza, nawet