Wpis z mikrobloga

@fervi: skupowałem po trochu od stycznia 2021 aż włożyłem w to łącznie 100 tys.

Chciałem jednak sobie wypłacić małą część a finalnie za jakiś czas cały wkład czyli te 100 tys. A czysty zysk zostawić sobie w USDT i wchodzić na bessie.

@mmmmmmmmmmmmmm: rozumiem, że jeśli tak zrobię to nie zapłacę podatku, póki nie wypłacę tego zysku powyżej 100k?

I mogę zrobić normalnie wypłatę z binance na numer konta? Bez
  • Odpowiedz
@tomeks85: oczywiście, ze kupowałem. Dobra, opisze to inaczej.

Wpłaciłem 100 tys zł w ETH, on wzrósł x3 i mam 300 tys zł w ETH. Wypłacam 100 tys zł z binance na rachunek bankowy. Płacę od tego podatek?
  • Odpowiedz
@To_The_Moon: Tak placisz podatek. Np kupiles 100 ETH za 100k, teraz sprzedajesz 10 ETH za 20k, czyli plcaisz podatek od roznicy pomiedzy sprzedza ( 10x2 =20) oraz kupnem ( 10X1k =10) , 20-10 = 10 x 19% = 1.9k czy jaka tam stawka jest .
Jak pisze zle to niech ktos poprawi, ale jestem w 99% pewien tego :D

W Polsce dopiero przy wymianie do Fiata powstaje obowiazek, wiec dopoki tego
  • Odpowiedz
Wpłaciłem 100 tys zł w ETH, on wzrósł x3 i mam 300 tys zł w ETH. Wypłacam 100 tys zł z binance na rachunek bankowy. Płacę od tego podatek?


@To_The_Moon: płacisz podatek od zysku, czego nie rozumiesz? xDD Rozliczasz się na Picie z danego roku, zgodnie z metodą FIFO.

@tomeks85: ty piszesz dobrze, to co piszą @lunesco: @To_The_Moon: to #!$%@? jakieś xD
  • Odpowiedz
@Zapaczony: gościu ja się konsultowałem z radcą to chyba profesjonalista wie co mówi - jak kupujesz krypto to musisz zbierac dowody zakupu zeby im pozniej przedstawic, od kiedy placisz podatek dochodowy od obrotu? od zysku sie placi...
podatek sie placi tylko od zysku i tylko w momencie gdy sprzedajesz krypto i wychodzisz do fiatów (czyli pln, eur, usd etc.)
Panstwo nie ingeruje w to jakie krypto kupowales i za ile... xD
  • Odpowiedz
@Zapaczony: podatek od krypto liczy się inaczej niż pozostałych papierów wartościowych. Tu jest uproszczona metoda, koszty zakupu krypto OD RAZU są kosztami podatkowymi w całości, nie ma żadnego FIFO.
  • Odpowiedz
przecież OP pisze, że te 50k czy 100k to zysk ze zrealizowanych pozycji i OP chce wyjść do Fiatów xD


@Zapaczony: 50k - 100k to nie zysk, zysk to jest 200k z 300k które urosło ze 100k

Napiszę jeszcze raz:

Wpłaciłem 100 tys zł, urosło do 300 tys zł, czyli mam 200 tys zł zysku na czysto i teoretycznie od zysku powinno się płacić podatek, czyli od tych 200 tys zł
  • Odpowiedz
@gysnde: ale kogo obchodzi co ja sobie tam na tych giełdach kupowałem? Mam różne alty, shity itd, a potem i tak sobie to przemienię na jedną walutę a koniec końców na fiat i to od fiatów powinno sie rozliczac i tego co mi wpłynie na konto bankowe. US chyba nie ma dostępu do tego co mam na giełdzie, liczy się dla nich ile kasy mi wpłynie na konto i od tego
  • Odpowiedz