Wpis z mikrobloga

Wynajmuję z Różową mieszkanie na "ekskluzywnym" osiedlu. Ona pracuje z domu, a ja dojeżdżam. Wracam wczoraj wieczorem. Parkuję w hali swoją Pandzinę na "moim miejscu" (każde mieszkanie ma jedno - płacę za nie w czynszu) i po pół godziny dzwonek do drzwi:

Przepraszam, czy to pana auto ta Panda?

Tak moja, czy coś się stało?

W sumie to tak. Bo widzi pan... sąsiedzi nie chcą żeby pan parkował w hali.

Dlaczego?

Mamy drogie samochody, a pan przyjeżdża takim złomem. No trochę to nie przystoi.


Na tym osiedlu faktycznie mieszka sporo ludzi posiadających drogie auta i śmiechaliśmy z Różową, bo w hali stoi kilka Porsche, wypasionych Mercedesów, BMW, AUDI itp. (auta najwyżej kilkuletnie), a ja na luzaku parkuję obok nich swoim wozidełkiem. W pierwszej chwili mnie zamurowało. W drugiej powiedziałem, że będę dalej parkował, bo płacę w czynszu za miejsce. Chłop się zmieszał i poszedł, ale coś tam jeszcze próbował argumentować, że wiele osób to razi, zgłosi do to administracji itp. XDDDD

Auto kupiłem na tanie dojazdy do pracy i sprawdza się w tym doskonale. Jest sprawne, tanie w utrzymaniu, zapewnia dokładnie tyle komfortu ile potrzebuję i mało pali. Myślałem, że fetysz "marek premium" jako potwierdzenie statusu dotyczy już tylko ludzi z zadupia, a nie sporego miasta.
Hala jest monitorowana więc raczej nie spuszczą mi powietrza z opon i nie zakleją zamków. A nawet jeśli to po złości zostawię tam auto i wezmę od ojca Różowej ich Toyotę. XDDDD


#polakicebulaki #coolstory #sadstory #p0lak
  • 176
Tym bardziej ludzie którzy mają kasę


@pozdroxxx666: Chyba "Mają kasę" bo w takich aparamentowcach to pełno pozerów z długiem milion+ za mieszkanie + samochód w leasing tak że ledwo ich na kajzerki stać, ale lans jest xD Akurat powiedziałbym że w Polsce jest na pęczki niby to bogatych ludzi których od bankructwa dzieli brak jednej wypłaty bo raty #!$%@?ą ich oszczędności niemal od razu.

Prawdziwych bogoli widzisz albo w domach, albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Defender: Ciężko w to uwierzyć ale w sumie to Polska... pracuję w Londynie i bywam często w różnych "carparkach" przynależnych do naprawdę ekskluzywnych apartamentowców w prestiżowych dzielnicach, gdzie stoją nie tyle co Porsche czy inne Merce ale najnowsze Rollsy czy inne Bugatti, widuję też i stare graty. Śmieszny kontrast i nikomu nie robi to problemu a wręcz tamtejsi bogacze mają to głęboko w d...
@Defender: Ja teraz na okres zimowy wziąłem samo miejsce parkingowe w "apartamentach" z tego roku. Właściciel wynajmuje lokal jakiejś parce ale bez miejsca parkingowego bo auta nie mają więc mi podnajął. Ciekawe czy Ci z lokalu mieli podobną sytuację do Twojej bo ja tam parkuje swoim 21 letnim fordzikiem xD