Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że jesteście dużym dostawcą usług telekomunikacyjnych i nazywacie się #tmobile. Płacicie w Polsce jakieś śmieszne podatki:
https://www.tvp.info/56230632/zobacz-ile-podatku-dochodowego-cit-placa-najwieksze-firmy-w-polsce
https://gsmonline.pl/artykuly/podatki-cit-producenci-operatorzy
https://www.wykop.pl/link/6304507/t-mobile-i-orange-prawie-nie-placa-podatku-dochodowego-w-polsce/
I nie jesteście w stanie zapewnić usług na europejskim poziomie w 2021 roku, bo nie ma pieniędzy. Miało być 300/50, jest 5/50 i tak co wieczór. Unikajcie jak ognia internetu od nich.

#internet #swiatlowod #siecikomputerowe
Pobierz
źródło: comment_1637958595v0BJU6JtSwwXDWyH2u336W.jpg
  • 18
@karski: ugułem zbieram fakty bo już to zaczyna mnie bawić sprzedawanie światłowodu 2.5gbps na 16/32 klientów, a połowa z tego ma wykupione 600/300mbps i te bajerzenie o tym, że jednocześnie nie da się wysyć łącza dosyłowego
Bo januszowi oczy się świecą, gdy widzi łącze 1Gbps w Orange i od razu bierze. Nie wiem ilu użytkowników faktycznie potrzebuje w domu jednorodzinnym takich prędkości. Chętnie zamieniłbym te 300Mbps na 50, ale kosztem jakości czytaj: najlepszych routingów, niskich pingów, zerowych strat pakietów i priorytetyzowaniem pakietów w zależności od potrzeb

@albcag:
Pobierz
źródło: comment_1637960129vXsTzgV9kGsFiE7GYL7VhJ.jpg
@karski: Przecież T-Mobile nie ma swoich światłowodów do klienta i korzysta z sieci Orange do wciskania usług ;) Jak widzę ludzi którzy łapią się na takie baity jak 1Gbit/s za 60zł to niech to biorą - efekt powyżej. A poza tym zobacz jak T-Mobile rucha ludzi - spróbuj im zgłosić to na pomoc techniczną ;) i ile kosztuje minuta połączenia z konsultantem xDDD
@brokenik ja nie łapię się na bejty, musiałem wybierać między dżumą a cholerą. Na poczatku swojego istnienia światłowód T-Mobile był całkiem przyzwoity, mieli dobre routingi, stabilne pingi, nie dochodziło do takich sytuacji jak teraz. Oczywiście gdy już nałapali jeleni, to wciskają teraz najgorszy szajs i klientów mają totalnie w dupie. Gdybym miał dostęp do dobrego lokalnego dostawcy, to nawet nie spojrzałbym w stronę jakiegoś gowna od Orange itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karski: e
Dobrze wiedzieć. Mam od nich dwa numery na firmę i miałem brać router na nowy dom bo na ulicy nie ma światłowodu, a tak nie wezmę.
@albcag: Inne firmy nie sprzedaja łączy dla uzytkownikow prywatnych czy malych firm z przebitka?
@karski: Jeleni, ile oni tego maja, kilka moze kilkanascie tysiecy osob w skali kraju, gdy Orange ma niby pół miliona co jest 1/10 penetracji zasiegu tych swiatlowodow.
@albcag: Robią, robili i będą robic, korpo czy lokalne firmy, przeciez radiowki tez sprzedawaly lacza z nadwyzka czy switche sprzed lat nie mialy uplinkow 10gigowych, dzisiaj czesto tez nie maja jesli lokalna firma nie korzysta z gpona.
@karski: ostatnio rozmawiałem z gościem z innej małej firmy lokalnej i coś gadaliśmy, że hoho 940Mb sprzedają, a ten bekę ciśnie, że na olcie wszystko na wkładkach 1G jest XDD
@Promets: no stary pewien duży operator popc ma olt wkładek gpon 6 i ostatnio zmniejszył uplink z 10g na 1g bo nie ma ruchu, a że będą reklamację no cóż niech się operator korzystający martwi ważne że rachunek za bitstream będzie niższy, komedia ¯_
@karski: Ten światłowód pewnie nie jest ich, ja w latach 2018-19 miałem tmobile internet dla domu LTE do 20Mbps lux, zawsze 20Mbps, później wziąłem w latach 19-21 światłowód inea 300/300 i było te 300Mbps, ale to było zło, podczas gier online zawsze łapałem laga i musiałem wejść od nowa, ciągłe braki internetu itd., teraz na lata 21-22 wróciłem do tmobile internet dla domu LTE do 30Mbps i jest elegancko, działa idealnie.
Pobierz
źródło: comment_1638012765ltFhqgXfst6UXx9UVKn4Gi.jpg
@DRESIARZZ: T-Mobile nigdzie nie ma wlasnego swiatlowodu z GPON w Polsce, to jest Orange albo sieci POPC za dotacje unijne, jakas tam moze swoja siec maja po przejeciu GTS jednak pewnie wykupuja sporo wlokien na swoje potrzeby.
Z LTE tez gadasz od rzeczy, mialem internet bez limitu T-Mobile do 60mbs, pierwsza wersja oferty z 2017 roku, na poczatku dzialalo, pozniej predkosci spokojnie potrafily schodzic ponizej 10, 1 mbs, musialem przelaczac sie
@DRESIARZZ: Napisalem ci, ze sie przelaczalem na 3G, co mialem robic skoro wczesniej elegancko chodzilo na 60mbs w ciagu dnia? Co ci daje wysokie pasmo czy anteny czy ustawienie routera wyzej skoro BTS moze byc po prostu zapchany, nie bez powodu wycofali raz ta oferte, teraz sa inne warunki, ceny.
@krzywy_kanister: Tu nie chodzi o przełączanie z 3g na lte, tylko wybór odpowiedniego pasma, zapewne tego nie robiłeś, antena zewnętrzna skierowana na konkretny bts daje max zasięg, warto znaleźć mniej oblegany. Też gdy nie przełączałem pasm to 13Mbps to był max.

Co ci daje wysokie pasmo czy anteny


@krzywy_kanister: Nie chodzi o wysokie, a o konkretne, u mnie 2100 i 1800 też są spoko, ale 800 czy 900 to już
Pobierz
źródło: comment_1638015418o4gMZVt9HvHgxTNQ0gM3Mv.jpg