Wpis z mikrobloga

specjalnie wyposażone samoloty niemieckich sił powietrznych będą od piątku uczestniczyć


@dziecielinapala: Wiem, że nie Ty jesteś autorem, ale zgodnie z zasadami tego tagu powinno być "Niemiecka armia zaczyna wywózki".
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

No tak. Chwilowa anomalia w jednym miejscu udowadnia że szczepienia nie działają XD

Rąbnąłeś się przy wołaniu? Bo ja pisałem tylko o absurdalnym zarzucie, że Szpital w Siemanowicach kłamie w oficjalnym piśmie.

W lustro możecie spojrzeć?

Trafiłeś - bywa ciężko. Ale bynajmniej nie z powodu walki z sanitarnym zamordyzmem.
  • Odpowiedz
@dziaru: Wyjaśnienie zagadki: najwyraźniej w Portugalii wszyscy, którzy mieli umrzeć na COVID, umarli już w styczniu/lutym. ¯\_(ツ)_/¯ Źródło: Our World in Data (można też dodawać inne kraje i samemu porównywać dane). A manipulatora zawsze łatwo rozpoznać po tym, że nie podaje linków do źródeł i zawęża zakres wykresu tak, żeby pokazywał tylko wycinek danych.
uczalka - @dziaru: Wyjaśnienie zagadki: najwyraźniej w Portugalii wszyscy, którzy mie...

źródło: comment_1638137929zucqJqd1c80kGpMNfUfxHD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@uczalka: ale wiesz, że zamiast Portugalii mogę wstawić Hiszpanię, Izrael, Emiraty i też będzie fitować?
Poza tym, po co pokazywać wykres od początku 2020 skoro efekt szczepionek pojawił się dopiero w połowie tego roku?
Jak obliczyć ilość tych którzy mają umrzeć? XD
Bo dziwnym trafem w Portugalii już umarli, u nas jeszcze nie, a w liczbie zgonów do populacji już dawno ich przegoniliśmy.
  • Odpowiedz
@Herubin: dlatego czekam na inne wnioski, wyjaśnienia tak uderzającej korelacji między poziomem zaszczepienia a ilością zgonów podczas czwartej fali. Ja to porównywałem dla wielu krajów, te cztery to jedynie przykład.
Jedyna odpowiedź jaka nasuwa mi się do głowy to - szczepionki muszą działać.
  • Odpowiedz
@dziaru: Takie same wykresy zrobisz z 2020 gdy szczepionek nie było. Równie dobrze mógłbyś przyłożyć PKB zamiast szczepień i będziesz miał to samo. Kraje bogatsze miały mniej zgonów już wcześniej i takie dobieranie danych to zwykła manipulacja.

Mimo, ze nie mam wątpliwości co do tego, że szczepionki zmniejszają liczbę zgonów to te manipulacje mnie obrzydzają.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Wiadomo, 50 przypadków z Siemianowic Śląskich przekreśla dane z kilkuset tysięcy przypadków w UE i Ukrainie XD
Jeszcze ten obrazek wklejany przez szurów, że śmierci są skorelowane z wydatkami na Służbę Zdrowia, no #!$%@? szkoda, że Portugalia akurat ma dość małe wydatki a przypadków mało. Jak to wytłumaczyć hmm
  • Odpowiedz
@dziaru: Szanuję za użycie ilości zgonów / milion osób, a nie samej ilości zarażeń, co stwarza duże pole do manipulacji. Uważam jednak że uczciwiej byłoby porównywać nie kraje między sobą, a ten sam kraj sprzed roku kiedy 0% było zaszczepionych. W przypadku Polski średnia tygodniowa zgonów dzisiaj jest 315, rok temu tego samego dnia przy 0% zaszczepionych była 419. Po roku mamy więc spadek zgonów o ~25% przy 55% zaszczepionych. Różnica
Folmi - @dziaru: Szanuję za użycie ilości zgonów / milion osób, a nie samej ilości za...

źródło: comment_1638155759oOZdJQBaLPTj96UzZyaFRX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dziaru: przy zgonach rzedu dwa na milion, a pięć na milion to z perspektywy czlowieka mala roznica.
W skali kraju moze to sie liczyc, ale dla ludzi to, czy cos sie zdarza raz na miliard lat, czy raz na poltora miliarda, to naprawde nie jest powod do zgryzot.
  • Odpowiedz