Wpis z mikrobloga

Nikt mi tam niczego nie wbil. Zyje i mam sie dobrze


@Niedobry: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczytaj wspomnienia Polaków z Kresów, przychodzili ukry w niedzielę do domu, na obiad, przyjaźnili się, ale tylko dlatego, by w czasie planowanego napadu dobrze znać co gdzie jest i jak łatwo to zrobić,
  • Odpowiedz
A w Polsce


@Niedobry: Zachowujesz się jak typowy ukrainiec albo rusek. Oni tak własnie uzasadniają swoje zbrodnie. Zawsze zmieniają temat, a bo to, a bo tamto, a w czasach sowieckich, temat numer jeden w propagandzie było bicie murzynów w USA, gdy w łagrach siedziały miliony ludzi.

Przykłady.
U was były łagry, obozy koncentracyjne, w których zginęło miliony ludzi.
Odpowiedz ruska: u was była Bereza Kartuska.

Mordowaliście Polaków na Kresach.
Odpowedz ukra:
  • Odpowiedz
Ale przyznasz sie ze chyba jednak nie wszyscy Polacy sa tacy co wyznaja te zamordystyczne "wartosci".


@Niedobry: Możesz kontynuować o dobrych SSmanach, przecież tam też tacy byli, czy dobrych komunistach stalinistach, przecież też tam tacy byli, tylko co z tego....
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: o ile się nie mylę to przeważnie mordercami byli banderowcy z Galicji Wschodniej, a nie z Wołynia. Więc raczej byli grekokatolikami, a skoro szanują papieża to chodzą do księdzów? Tak strzelam bo jestem ateistą
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: z tego co wiem Szeptycki ponoć ratował Żydów, ale jest postacią sprzeczną bo będąc etnicznym Polakiem podobnie nie potępił ludobójstwa na rodakach. No i generalnie wiedza historyczna na Ukrainie jest o wiele słabsza, więc raczej nikt z ulicy nie wymieni sprawiedliwych wśród narodów. Nawet ja mimo że lubię historię ()
  • Odpowiedz