Wpis z mikrobloga

@wazny_czlowiek: WTA również zapełnia trybuny na wielkich szlemach, tak jak i ATP. Wszystko zależy od rangi turnieju, w tenisie właśnie jest brak takiej zapaści bo i ten kobiecy potrafi być interesujący. Wystarczyło że Iga Świątek zaczęła odnosić sukcesy, czy wcześniej Aga Radwańska, żeby pół Polski je zaczęło oglądac.
Z piłką nożną jest zupełnie inna sytuacja. Wersji damskiej nikt nie ogląda z własnej woli.
@ekjrwhrkjew: Ja lubię piłkę nożną i nie mogę zrozumieć czemu jest traktowana przez facetów jako święty męski sport, w którym nie powinno być kobiet.
Zawsze pojawiają się te same argumenty: mistrzynie świata pokonane przez 16-latków!!1!, nikt nie ogląda kobiecego futbolu, powtarzam nikt nie ogląda, na orliku chłopcy z podstawówki lepiej grają.
Na yt można znaleźć fajne akcje, plus jest nawet reakcja Beckhama z trybun na jakąś efektowną bramkę.
Kobiecy futbol ciężko
@InspektorDupa: zgadzam się, że jest lepszy, ale wiem że kiedyś to przykuwało uwagę i tenisistki zaczęły się burzyć, że jeśli na je mecze przychodzi, czy też ogląda tyle samo osób co męski tenis, to powinny tyle samo zarabiać. Argument trafny i niech sobie zarabiają tyle.
@philger: Pełna zgoda, nikt nie zabrania, chodzi mi tylko o pogardliwe podejście do tego sportu w wersji damskiej. Takie jak na przykład powyższe, że grają przy pustych trybunach - co jest nieprawdą.
Pamietam też kiedyś wątek o rzutach karnych i komentarze, że nie da się na to patrzeć, bo kobiety są słabsze i nie potrafią kopać piłki.
Nie zauważyłam takich komentarzy przy tenisie czy siatkówce.
@rainant: nie interesuję się siatką ani tenisem, wiem za to że jest mnóstwo takich i dużo gorszych komentarzy o polskiej Ekstraklasie, o niższych ligach nie wspominając. Dla przeciętnego komentującego w internecie drużyna spoza top10 Europy to już średniak, a ligi numer 3-5 na kontynencie (Niemcy, Włochy, Francja) regularnie są deprecjonowane przez psychofanów czołówych klubów z dwóch najsilniejszych (Angia, Hiszpania) jako "farmers leagues".
czemu jest traktowana przez facetów jako święty męski sport, w którym nie powinno być kobiet

jak baba śmie śmiać grać w piłkę


@rainant: Nigdy nie spotkałem się z taką opinią a na około mnie masa fanów piłki. Po prostu nie oglądają jej, nie interesują się i nie mówią o niej. Fajnie, że coraz więcej kobiet gra i że poziom idzie w górę. Uszczypliwość bierze się stąd, że chcą takiego samego wynagrodzenia