Wpis z mikrobloga

#gry #konsole

Postanowiłam że zakupię konsolę do gier, jednak nie wiem, jaka by była optymalna. Nie musi być najnowszej generacji, ważniejsza jest dla mnie dostępność dużej ilości gier w niskich cenach na płytach, bądź też poprzez usługi.

Rodzaj grania: Gra to dla mnie opowieść od punktu A do punktu B, która ma swój koniec w danym miejscu.

Nie lubię grindować gier, nie przepadam też za trybami sieciowymi, rozumiem że dla kogoś jakieś osiągnięcia są ważne, ale nie dla mnie. Jak skonczę główną fabułę, a nie zrobię misji pobocznych - to nigdy ich nie przechodzę.

Cena 500-1000 zł, ale nie wyżej.
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziom166: w tej cenie (albo i taniej jak utargujesz) to xbox one. Gry mają już tyle lat że można kupić za grosze ale nadal wychodzą jeszcze nowe. Ewentualnie któryś z późniejszych modeli X360 (Elite, S albo E) ale to już się robi powoli zabytek, sam trzymam swojego jedynie z sentymentu
@Ziom166 jeżeli lubisz "starsze gierki" to też dobry wybór bo sama konsola jak i gry są po prostu tanie jak barszcz. Sam kilka lat temu miałem jeszcze x360 bo kompa miałem słabego i ogrywałem różne tytuły. Jeśli nie jesteś jakimś gadzeciazem i nie masz ciśnienia jak inni bo nowsze to bierz. Z resztą jak nigdy nie miałaś konsoli to każdy wybór będzie ok bo niie masz porównania. A kogoś opinie (moja też)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kelesky: Właśnie mam podobne zdanie, tym bardziej że za 1k mam PS3/Xboxa360 w super stanie + tyle gier że przez rok-dwa mogę nic nie robić. A same gry mam fizycznie - moge wiec grać dożywotnio, tak długo jak ich nie zniszcze.

Za 1k mam ledwo xboxa s i usługę na jakiś czas, która kiedyś może być wyłączona - ergo strace wszystko, a wspomniany chyba płyt nie czyta.

Jak wyjdzie nastepna generacja,
@Ziom166 to nie będziesz żałować. Poczytaj tylko które z x360 warto kupić. (Ja miałem FAT na płycie jasper czyli jedne z pierwszych, były jeszcze dwie edycje więc raczej na nie trzeba zwrócić uwagę)
@Ziom166:
Jak lubisz gry fabularne to plejak pewnie lepszy.
Seria Uncharted, The Last of Us, God of War, Heavy Rain.
Ale rezygnując z ps4 jeszcze więcej tracisz.
Uncharted 4, Ghost of Tsushima, Days Gone, Spiderman, The Last of Us 2 i jeszcze kilka innych mocnych tytułów.

Sam zdecyduj, czy nie lepiej dopłacić z 200 zł do używki ps4 i mieć kontynuacje pewnych serii które mogą Ci podejść.
@Ziom166: PS3 ma się nadal dobrze ze względu na dużo możliwości modyfikacji przerobionej wersji konsoli. Choć jeśli planujesz grać na oryginałach to praktycznie nic nie tracisz, gry też są tanie jak barszcz. Jak planujesz zakup to szukaj wersji SLIM 25xx, 3xxx lub SUPERSLIM 4xxx (najlepiej z dużym dyskiem), omijaj wersję FAT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeIziii: Tak zrobie. Zależy mi na mile spędzonym czasie za groszowe kwoty (za cene gry AAA to ja wolałabym kupić z 10).

Raczej oryginały, chciałam mieć swoją kolekcję zawsze, a z uwagi na mały metraż w domu rodzinnym to nigdy nie bylo miejsca ani na konsole ani na gry.