Wpis z mikrobloga

Mirki będę malował ściany farbą tikkurila optiva 5. Sufity pomalowane białą tikkurilą antyrefleksyjną. Mam też jakaś podkładową na ścianę barwioną jak właściwy kolor. Na ścianach jest gładź atlas GTA.
Pytanie: jak najlepiej ogarnąć odcięcie pod sufitem na kilka centymetrów. Będę to robił pierwszy raz i ma być zrobione dobrze. Czas się nie liczy.
Sprzedawca w sklepie doradził taśmę, przemalować styk na biało i po wyschnięciu malować podkładem, potem 2x kolor i ma ładnie taśma potem zejść. Ja mam obawy i dzisiaj będzie test na ścianie, co będzie zabudowana szafą.
#remontujzwykopem #malowanie #remont
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@janznetu: odcięcie taśmą jest najłatwiejszym i w sumie najlepszym sposobem. Tylko nie żałuj pieniędzy na taśmę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@janznetu: zależy jaką taśma i jaka powierzchnia pod taśmą, ale dla pewności możesz przemalować łączenie pędzelkiem
  • Odpowiedz
@janznetu przemalujj krawędź na biało. Sprawdź, czy taśma nie oberwie tego na co ją przykleiles ( jeśli dobrze odpyliles i zagruntowales powierzchnię, to i nawet tynkarska taśma nie zerwie farby). Jeżeli oberwie, to zastosuj taśmę z delikatnymi klejem ( np tesa różowa). Reszta tak jak powiedział pan w sklepie. Nie trzeba wcale odrywać taśmy na mokro
  • Odpowiedz