Wpis z mikrobloga

Widzę ze ciągle ktoś do swojej argumentacji wrzuca filmik z drona który jest przycięty dokładnie w momencie kiedy Max odbija z prawej strony na środek toru. Moim zdaniem wybiela to Maxa. Na onboardzie Hamiltona który to widzieliśmy podczas wyścigu widać dokładniej w mojej ocenie dziwny ruch Verstappena - 4 sekunda nagrania. Dodatkowo sama szerokość toru z perspektywy kierowcy przy dużej prędkości się zawęża co daje nam pogląd czemu Hamilton nie próbował wyprzedzić Maxa znajdując się bliżej ściany. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zła komunikacja. Dobrze ze obaj panowie zostali wezwani do sędziów, dziwi mnie natomiast ze wielu osobom przychodzi tak łatwe wydawanie werdyktów sędziowskich bez odpowiednich kompetencji.
#f1
Gentleman_Adrian - Widzę ze ciągle ktoś do swojej argumentacji wrzuca filmik z drona ...
  • 25
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: przez całą prostą max zostawił dużo miejsca po lewej stronie(wystarczająca dla minimum 1,5 rajdówki), pod koniec to wyglądało jakby myślał że lewis chce go wyprzedzić z prawej i próbuje mu zrobić też miejsce po prawej stronie. Przed zderzeniem lewis ma miejsce z lewej strony i miejsce ledwo na bolid z prawej strony. Jedyny logiczny argument jaki może być to taki że oponeo myślał że max hamuje bo widzi jakieś zagrożenie
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: A nie dziwi cie zachowanie Hamiltona? Odpuszczenie gazu jeszcze zrozumiem, bo coś się dzieje. Ale tam nie było próby wyprzedzania nie mówiąc już o tym że HAM zredukował do 3 xD
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: hamilton miał około 3-4 sekund na to aby wyprzedzic go z lewej, to tez moglo byc dziwne dla verstapena ze go nie wyprzedza a jedzie dalej za nim, co by sie stało gdyby vestapenowi padła skrzynia ? tez by sie hamilton #!$%@?ł jak dzik w sosne
  • Odpowiedz
dziwi mnie natomiast ze wielu osobom przychodzi tak łatwe wydawanie werdyktów sędziowskich bez odpowiednich kompetencji.


@Gentleman_Adrian: jak to bez kompetencji, na wykopie są sami certyfikowani sędziowie FIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: Czy ty oglądałeś co wrzuciłeś? Z 10 razy mógł go spokojnie wyprzedzić z lewej strony, ale wiedział jak to się skończy na kolejnej prostej. Wyraźnie widać, że Lewis zwalnia i chowa sie za Maxa.
  • Odpowiedz
Hamilton mógł go spokojnie wyprzedzić przy pierwszym zwolnieniu ale zamiast tego podjechał jeszcze bliżej X D


@Mck_98: Moim zdaniem ten komentarz nie ma sensu. Wyprzedzić przy pierwszym "zwolnieniu'? Musiał do niego dojechać, obejrzyj sobie jakiekolwiek oboardy z wyprzedzeń w F1. Do samego wyprzedzenia dochodzi gdy pojazdy są już stosunkowo blisko i w tym momencie hamowanie jest krytyczne co właśnie zrobił Max i jest to widocznie.

przez całą prostą max zostawił dużo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gentleman_Adrian:

obejrzyj sobie jakiekolwiek oboardy z wyprzedzeń w F1.


Też to polecam, jeszcze nigdy nie widziałem aby ktoś zwalniał przed chęcią wyprzedzenia innej osoby. A to dokładnie zrobił Lewis. Jechał za maxem, zwolnił, dojechał do niego i w ostatnim momencie postanowił jednak w niego uderzyć
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: oni nie jadą 50km/h ale byli bardzo blisko do tego. W kilku miejscach widziałem informację że na Hamilton jechał na 3 biegu. Hamilton jechał na 3 biegu w miejscu w którym jedzie się pełnym gazem na 7/8 biegu ok. 300km/h. Jechał jakby jechał za SC przez środek miejsca zdarzenia, bardzo powoli, czekając na to co się stanie. Z reguły w F1 taka jazda jest niebezpieczna dla innych bo nikt normalnie
  • Odpowiedz
@Mck_98: To widocznie się nie skupiasz na oglądaniu, tor wyścigowy to nie droga miejska. Na torze dzieje się walka, kierowcy wielokrotnie utrudniają wyprzedzenie gdzie trzeba hamować aby nie wjechać właśnie w tył. Senna, Schumacher wielu było znanych z tego ze nie zostawiało miejsca na torze. Max natomiast miał oddać pozycję, w 4 sekundzie zachował się tak jakby bronił pozycji i zaczął zwalniać. Nie wiem już czy to ty pisałeś o awarii,
  • Odpowiedz
@Gentleman_Adrian: Ale co tutaj rozumieć? Ze bronisz swojego idola mimo, że nie masz racji? Piszesz kompletne farmazony, a prawda jest taka, że Hamilton nie chciał wyprzedzić Maxa w tym miejscu, bo by go prawdopodobnie wziął na strefie DRS na kolejnej prostej.
  • Odpowiedz
@Bablo: Idola.. Krytykuje go od bardzo dawna, nie szanuje go za hipokryzję i światopoglądowo się z nim nie zgadzam. Jeżeli nie widzisz w tym żadnej winny Maxa to zwyczajnie nie masz żadnego pojęcia. Ja Hamiltona nie wybielam, jedynie zwracam uwagę na to iż Max nie jest tutaj bez winy. Oczywistym jest ze Ham obawiał się strefy DRS i kombinował, natomiast Max to wyczuł i celowo zahamował. Patrzysz na sytuację bez krytycznie,
  • Odpowiedz