Wpis z mikrobloga

@Boss86: Z tego co wyczytałem wg. specyfikacji - to na stronie allegro.
Jest podane, że są to dyski M.2 - nie podano na jakim interfejsie.

Dodatkowo ten wolny slot niby widoczny na M.2 niema miejsca montażowego na śrubę od tego dysku - tylko jakoś dziwnie montowane po bokach jak karty wifi czy BT.

Na innej stronie tego produktu można wyczytać, że pasują tam dyski mSATA, no i to by się pokrywało
Dodatkowo ten wolny slot niby widoczny na M.2 niema miejsca montażowego na śrubę od tego dysku - tylko jakoś dziwnie montowane po bokach jak karty wifi czy BT.


@maniek50005: @Boss86: tam jest wpięty na 99% dysk mSATA. Puste miejsce to może być slot miniPCIe i tam żaden dysk może nie zadziałać
@Boss86: Witam serdecznie ponownie, dzisiaj już mam trochę czasu by przysiąść i przeczytać dokładnie.
Na podstawie innego ezgemplarza tego modelu - dlatego proszę się nie sugerować za bardzo tym co jest widoczne na zdjęciu jeśli chodzi o osprzęt.

Udało mi się znaleźć odpowiedzi na kilka z twoich pytań.
https://cdn.discordapp.com/attachments/476854921816440873/917731022165127168/unknown.png

Na podstawie powyższego zdjęcia udało nam się znaleźć model tego dziwnego urządzenia wpiętego w slot.
Model: S141002 i nieco niewyraźnie widać iż
Jest tam jeszcze złącze przypominające M.2 tak jak to sugerowano z opisu aukcji na allegro.

Jednak jest tam oznaczenie PCI-e i raczej bym się skłaniał ku opinii kolegi

@wypokowy_expert:

Że jest to mPCI-E - bo samo złącze PCI-e tak nie wygląda.


@wypokowy_expert: Nie napisałem, że to JEST złącze M.2
Zasugerowałem się jedynie opisem sprzedawcy z ALLEGRO, że ten sprzęt posiada coś takiego jak złącze M.2
No ale jak powszechnie wiadomo,
Że jest to mPCI-E - bo samo złącze PCI-e tak nie wygląda.


@wypokowy_expert: Chyba kolega mnie źle zrozumiał.
mPCI-e miałem na myśli mini PCI-Express - dlatego umieściłem literę m na początku.
A samo złącze PCI-e tak nie wygląda, bo miałem na myśli złącze PCI-Express pełnego formatu umieszczanego w płytach głównych komputerów stacjonarnych.

Może dlatego doszło tutaj do małego nieporozumienia, bo niezbyt dokładnie wyjaśniłem o co mi chodzi.
Dla potwierdzenia pańskiej teorii
@Boss86: kupiłeś ten komputerek może i wiesz już czy to jedno złącze to na pewno mPCIe? Chcę kupić taki sam i jeżeli jest tam to mPCIe włożyć tam kartę z dwoma sata.