Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mam pytanie.
Czy aplikacja #mobywatel w której to jest zakładka dotycząca punktów karnych działa legitne?
Pytam bo zebrałem znaczącą ilość punktów i zapisałem się na kurs dotyczący zbijania punktów. Kurs odbył się 04.12.2021 r.
Otrzymałem zaświadczenie o ukończonym kursie, jednak ilość punktów na aplikacji pozostaje bez zmian.
Próbowałem także uzyskać informacje komisariacie to za pierwszym razem powiedzieli mi, że pracują do 15.30, a za drugim razem była awaria systemu xd.

#policja #prawojazdy #punktykarne
  • 8
@kubica666: wątpię, żeby policja miała jakiś inny system niż m obywatel, pewnie i oni i ta aplikacja ściąga dane z tego samego miejsca.

Strzelam, że pani Grażynka z urzędu nie przepisała twojego papierka do komputera. Jak Cię strzelą na drodze to się pewnie wytłumaczysz kwitkiem, ale moim zdaniem nie warto i czekałbym aż w aplikacji się zmieni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubica666: @ryhu: mobywatel korzysta z tych samych źródeł danych, ale nie bezpośrednio. Ja miałem taki przypadek, że na stacji diagnostycznej wpisali mi za duży przebieg. Zorientowałem się po długim czasie. Gość na stacji diagnostycznej to skorygował. Powiedział, że dane w cepiku już są i policja ma już te dane. W aplikacji prawidłowy przebieg pojawił się po jakimś czasie. Punkty możesz sprawdzić też tu
https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne
@kubica666: Dzięki za info. A z ciekawości dopytam jeszcze - robiłeś kurs stacjonarny czy online? Po jego zakończeniu musiałeś gdzieś dostarczyć dowód jego ukończenia, czy wszystkim zajmuje się urząd, który organizuje kurs?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bubool: Kurs odbył się stacjonarnie. Trwalo to chyba z 7 godzin, pierwsza godzina to pogadanka z panią psycholog, kolejne 6 godizn to prelekcja policjanta. Po zakończeniu otrzymaliśmy zaświadczenie o ukończeniu tego kursu w dwóch egzemplarzach. Jeden był dla nas, drugi WORD wysłał do odpowiedniej instytucji (nie pamiętam gdzie) i to tyle. Pozostało cierpliwie czekać.