Wpis z mikrobloga

142 950 - 450 = 142 500
Data donacji - 08.12.2021
Rodzaj donacji - krew pełna
Miejsce donacji - RCKiK Warszawa OT Nowogrodzka
Grupa krwi - 0 Rh+
Prywatny licznik - 9450 ml

Powrót do oddawania po dłuższej przerwie, 19 donacji do 18l :) No i stabilne dobre tempo, worek napełniony w 3:20

#barylkakrwi

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
Pobierz
źródło: comment_1639135597U0GzgqCZg2MQZUEeI8U1mW.jpg
  • 5
@bojowonastawionaowca: 3:20?! Jak ja Ci zazdroszczę. U mnie zawsze ledwo leci. Jeśli wlewam w siebie litry wody przez min. 2 doby przed donacją, to jestem w stanie zrobić wynik ~10 minut. A jeśli zapomnę o takim hardkorowym nawadnianiu, to kończy się tym, że wszystkie pielęgniarki stoją nade mną i szukają lepszej żyły (przy okazji wędrując po skrzyżowaniach żył igłą). Z 2-3 razy wyszło tak, że w dopuszczalnych 15 minutach nie zleciało
@bojowonastawionaowca: @the_good_guy:
Ja bym poszedł, ale nie płacą za to, więc zostanę w domu. Jak będę kiedyś potrzebował krwi, to rzecz jasna wezmę waszą, bo mam do tego prawo. Brak hajsu za krew jest związany z jakimś mitem, którego ministerstwo zdrowia nie chce w końcu zweryfikować. Ponoć taka krew za kasę jest gorszej jakości (sic).
Jak będę kiedyś potrzebował krwi, to rzecz jasna wezmę waszą, bo mam do tego prawo.


@szczesc_borze: jak nie będzie na stanie to nie weźmiesz, albo zwyczajnie nie doczekasz aż dowiozą - oczywiście obu sytuacji nie życzę

Brak hajsu za krew jest związany z jakimś mitem, którego ministerstwo zdrowia nie chce w końcu zweryfikować. Ponoć taka krew za kasę jest gorszej jakości (sic).


to nie jest mit tylko trochę bardziej skomplikowany temat:
@the_good_guy: jak to powiedziała pielęgniarka - ma to swoje plusy i minusy: szybko oddam krew, ale też jak coś się stanie, to szybko się wykrwawię :D Ale jestem idealnym dawcą pod tym względem, dobrze widoczne żyły na obu rękach, szybko leci, nic, tylko oddawać :) Dostałem nawet zapytanie, czy nie chciałbym zacząć oddawać płytek, ale zawsze miałem je sporo poniżej potrzebnego poziomu. Może nastepnym razem, bo za tydzień odbieram wyniki z