Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
132 350 - 650 = 131 700
Data donacji - 25.05.2020
Donacja - płytki + osocze
Grupa krwi - 0 RhD+
Prywatny licznik - 22 500 ml
Odznaczenia - ZHDK I stopnia / Zasłużony Dla Zdrowia Narodu

Dodatkowo:
Hb-15.3
PLT - 274,0

Pierwsza donacja w VIII edycji ale na pewno nie ostatnia. ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Dziś, po dwumiesięcznej przerwie, zawitałem znów na Trimę - już aż tak mi się nie podoba od kiedy Amicus ma możliwość poboru osocza razem z płytkami. Ciężko utrzymać ciśnienie poboru, a zwrot trochę za mocny - jak zawsze w moim przypadku.

Kilka dni temu kolega @Otworz na pw podczas rozmowy zadał kilka pytań, mam nadzieję, że na większość z nich uzyskał ode mnie odpowiedź ale sam byłem ciekaw jednej rzeczy. Ale zanim...
- nie dowiedziałem się ile może kosztować taki separator. Często jest tak, że RCKiK dzierżawią je po prostu.

A co do działania Amicusa. Faktycznie w woreczkach jest zbierana krew przed odwirowaniem, po odwirowaniu, płytki i osocze. Po donacji krew z tych dwóch woreczków jest zwracana częściowo, co mnie osobiście zdziwiło w rozmowie, ale z tego co dziś pogadałem z Panią Doktor to faktycznie tak zrozumiałem, że może właśnie tak być... sprawdzę za miesiąc i się dokładnie przyjrzę bo już jestem na tą maszynę zapisany.

A dziś dla Was #gif z donacji oraz zdjęcie tego co mi zabrali. Po lewej osocze, po prawej płytki, już wzbogacone.
#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #rckik #czujedobrzeczlowiek #chwalesie #medycyna
Pociongowy - 132 350 - 650 = 131 700
Data donacji - 25.05.2020
Donacja - płytki + oso...

źródło: comment_1590408264a0eKGN6wdQvtokxv266LZx.jpg

Pobierz
  • 11
@Pociongowy przepieknej urody Pani zostawila mi stazę od poczatku poboru ;). Ostatnie 20 min donacji bylo co chwile sygnalizowane niskim cisnieniem poboru. To juz drugi raz na tej maszynie. Najgorsze uczucie jak czuje sie zasysanie powietrza kolo igly ;) i w bonusie poruszanie igla przez pielegniarke ;) Wczesniejsze oddawanie plytek bylem na jakis innych starszych modelach gdzie instaluje sie duzy plastikowy adapter. Tam bez problemow, oddawanie jednostajne.
@piromanu
zostajemy ale będziemy jakieś zmiany wprowadzać w najbliższym czasie. może rozszerzymy baryłkę żeby trochę się uniezależnić, jeszcze nic nie wiadomo na pewno. ::/ no jest mi ciężko