Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg
  • 165
przecież uht nie kwaśnieje tylko ulega peptonizacji (rozkład frakcji białkowej) bez dodania źródła bakterii mleko będzie miało niedobry gorzki smak


@RoKub: No i dobrze, że nie kwaśnieje, , wystarczy np. łyżeczka z zsiadłego mleka czy jogurtu, za parę dni masz zsiadłe mleko albo jogurt, który możesz wypić albo zrobić twaróg,
4.30zł za litr mleka a pokonało 10 tys. km

czyli ślad węglowy większy niż mojej babci przez pół zimy


@tezeten: Mylisz się, transport morski jest bardzo tani, jak ktoś powyżej wyliczył, 30 grosze dla każdego litra mleka,