Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
Pobierz matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińs...
źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg
  • 165
@rhund bywam czasem w metro, ale ja wolę kupować przez internet. 12¥ za 1l to drogo. Szczególnie, że musiałbym je samemu do domu przynieść. Ja zamawiam na Taobao 12l za 80-90¥ (wychodzi 6-7¥ za litr i do domu mi je kurier przywiezie).
@matiwoj11: @pablo397: Od nas ostatnio kierowca po rozładunku podstawiał się na załadunek mleka gdzieś koło Lublina.
Internety mówią o 1200-2000$ za sam fracht 40HC, do kontenera wchodzi 26 ton, koszt transportu litra mleka wychodzi jakieś 30-40groszy
@matiwoj11: Pamiętam, że jak byłem w Chinach to kupowałem sobie polskie mleko w markecie, ale nie mogę sobie przypomnieć ceny, chyba 7,9 albo 8,9 yuana. Na pewno poniżej 10, inaczej bym nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to szokiem była cena masła, najtańsze po 40 yuanów, a jakieś z Nowej Zelandii potrafiło kosztować po 60-80 yuana za kostkę. Ogólnie ceny produktów mlecznych w Chinach to inny
@fan_comy mirek, bo tutaj się trzeba nauczyć kupować rzeczy importowane. Ja się nauczyłem po 3 latach pobytu i po roku od kiedy nie mogłem wyjechać do Polski czy Hongkongu przywieźć sobie zagranicznego jedzenia. Masło kupuję nowozelandzkie, 44.80¥ za 3 kostki (wychodzi 15¥ normalną dużą kostkę) i kurier przywozi do domu. Mleko polskie w 12l zgrzewce. Generalnie przestałem nawet chodzić do supermarketów, bo trzeba zakupy przynosić do domu i jest drożej niż przez
@matiwoj11: no jak mieszkałem przez rok to nie nauczyłem się tego życia w "online delivery", czarna magia dla mnie to była i jakoś nie mogłem się zmusić by wejść w ten tryb zamawiania na taobao. No i wyjście do sklepu traktowałem zawsze jako dodatkową aktywność żeby się poruszać co nieco ( ͡º ͜ʖ͡º) btw. znalazłem swój stary film, w 2018 roku 6,9 yuana za mleczko, ale
fan_comy - @matiwoj11: no jak mieszkałem przez rok to nie nauczyłem się tego życia w ...
Oczywiście wykopki chciałyby żeby polskie mleko było w Szwajcarii wino we Francji sery i czekolady w Belgii bo tak by było za Tuska..a to że rząd kaczora i Mateusza i prezydenta Dude zachwalają w kraju teraz numer jedne na świecie, to źle.


@ToxycznyKarol: co #!$%@? xd
@matiwoj11: Cześć. Jak wygląda w ogóle w Chinach spożycie mleka i mlecznych produktów. Z tego co wiem, to większość tam osób nie trawi laktozy. Czy wszystkie te produkty są bez laktozowe? A jeśli nie to jaka one mają opinię wśród Chińczyków? Do czego używają mleko, jogurty i masło? Chińska kuchnia przecież nie używa tych produktów.
Słyszałem o historii jak Chiny w latach minionych kupiły setki ton masła, ale ludzie próbowali je
@qusqui21: nietolerancja laktozy wcale nie jest tak bardzo uciazliwa jak np uzyjesz tylko kapke mleka do kawy, wtedy nawet tego nie zauwazysz, gorzej dla organizmu jak wypijesz ze dwie szklanki mleka, wtedy mozesz to odczuc.