Wpis z mikrobloga

dziennikarz mieszkający w Teremiskach przy granicy z Białorusią:

Adam Wajrak
W ramach powrotu do tematu co władza maskuje, poza nieludzkimi rozkazami dotyczącymi uchodźców zakazując wjazdu dziennikarzom na pogranicze pozwolę zaprezentować sobie taką fotkę. To nie jest obóz uchodźców, ani bezdomnych nad Wisłą, tylko posterunek Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej na północy Puszczy. Tak dobrze widzicie. Obraz nędzy i rozpaczy. Powiązane sznurkiem plandeki (podobno żołnierze muszą je kupować sami, jak i kalosze), do tego chyba jakiś stary materac i koksownik. Zakopceni są tak, że czuć ich z kilometra. Owszem armia ma parę kosztownych gadżetów, którymi się chwali i ładne ustawiane zdjęcia, które pokazuje na prawo i lewo, ale większa część rzeczywistości wygląda właśnie tak jak to obozowisko. Jest powiązaną sznurkiem prowizorką i tu w terenie zwyczajnie to widać. Powinniśmy mieć tego świadomość i się tym martwić, bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Opozycja też zamiast klaskać i wspierać gdy tylko rządzący mówią o armii i służbach może niech zobaczy jak to wygląda naprawdę i się tym zajmie. A swoją drogą nie wiem czemu takie posterunki mają służyć.

https://www.facebook.com/adam.wajrak/posts/10227982119046291

#bialorus #wojsko #bekazpisu
spere - dziennikarz mieszkający w Teremiskach przy granicy z Białorusią:

Adam Wajr...

źródło: comment_1639745845f0mXN0qig6arppwBE9jK9t.jpg

Pobierz
  • 32
Jak to mówią, jak se poscielesz tak się wyspisz. Tutaj widzimy posterunek o taki o. Kolejne zmiany coś tam ulepsza, dodadzą, i da się tam odpocząć i ogrzać. Zawsze w wojsku było tak że schronienia w polu na posterunku, okopie żołnierze budowali sobie sami. A budują z tego co mają pod ręką.
@wellwellwell: @wjtk123: Kurde rozumiem, że to obóz "polowy", tymczasowy, ale to nadal wygląda jak obóz bezdomnego. Ta plandeka wygląda jak rozłożona na #!$%@? i zdaje się nie chronić przed niczym (wiatr, deszcz). Zwykły tarp, kilka odciągów i wyglądałoby to po ludzku. A do tego ten materac jak jakiś że śmietnika. I ogólnie obozowisko wygląda jak #!$%@? a raczej po żołnierzach spodziewalbym sie organizacji i porządku. Nawet w tak kuriozalnych sprawach
@Bayanista: tru.
@wellwellwell: mozesz sie smiac ale spytaj wojskowych ile wydaja na sprzet i co im daje mon. rekawiczki najciensze polarowe co na szwie puszczaja po jednym dniu? latarki ktore ledwo swieca, czolowka? kup sobie. pasoszelki? tez kupujesz, ale to panstwo z kartonu - tru.
@wellwellwell: jakis wykopek moze sobie pisac co chce, ja pisze co wiem od niebieskiego ktory najpierw siedzial w jednym miejscu, teraz siedzi w kuznicy. ale jak pan pis powiedzial ze zolnierze maja dobrze i maja kontenery to maja niech naiwni ludzie wierza
@wellwellwell: ale jak wyżej napisała @dorotka-wu spędzają tam po 12h dziennie przez X dni. Rozłożony przeze mnie tarp w lepszą pogodę wygląda dużo lepiej a też nie stacjonuje tam niewiadomo ile. #!$%@? jest dookoła. A nawet pomijając kwestie estetyki samo schronienie spełnia swoją rolę w minimalnym stopniu.