Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem, jest mnie tu troszkę mniej z powodu nadchodzących świąt, ale tag nie umarł. Dzisiaj przychodzę z komentarzami z #ruskiwypok na temat polskiego żołnierza, który przeszedł przez granicę i ubiega się o azyl na #bialorus .

Jeśli tworzysz propagandę i chcesz, by ludzie w nią uwierzyli, musisz postarać się, by była choć trochę wiarygodna. Bardzo ważne jest również, aby nie przeginać pałki, aby nie zdezawuować swojego projektu propagandowego.

Historia polskiego żołnierza Emila Czeczki to mierna historia, nawet jak na standardy ogólnie pozbawionych talentu białoruskich propagandystów.

Polski żołnierz, który ucieka akurat do białoruskiej dyktatury, by opowiadać o "polskich zbrodniach" na migrantach, jest już dziwny. Co stało na przeszkodzie, aby żołnierz opowiedział o tych "okrucieństwach" europejskiej prasie i obrońcom praw człowieka, przedstawił dowody i zyskał światową sławę?

Jeszcze dziwniej wyglądają gołosłowne wypowiedzi Czeczki o strzelaniu do migrantów. I tu najpóźniej propagandyści powinni się zatrzymać, ale idą jeszcze dalej w swoich fantazjach: okazuje się, że polscy (!) żołnierze zabijali też polskich (!) wolontariuszy.

I taki jest finał tej opowieści, która jednak wcale nie dotyczy sytuacji na granicy, ale absurdalnych krwawych fantazji białoruskiej propagandy państwowej.
Zmorka - Cześć i czołem, jest mnie tu troszkę mniej z powodu nadchodzących świąt, ale...

źródło: comment_1639829718t7mFJEpXNiDcgfH0eGTErB.jpg

Pobierz
  • 31
To znaczy, wiedziałem, że będzie mówił o "twardych orzechach", ale aż tyle?! Dziękuję, można nawet nie zawracać sobie głowy wywiadami z nim na temat tych bzdur, możesz je po prostu pominąć jako szum informacyjny. Ciekawe, czy to się pojawi w rosyjskich kanałach telewizyjnych? Popatrzymy za kogo mają swoich widzów.
Zmorka - > To znaczy, wiedziałem, że będzie mówił o "twardych orzechach", ale aż tyle...

źródło: comment_1639829994uLObe9yjTs8y8JihaSqnXM.jpg

Pobierz
Jak rżę z tej sytuacji. Białoruskie media państwowe dostały w swoje ręce prawdziwą złotą rybkę: opowiadajcie dowolne straszne historie ustami tego Polaka - najważniejsze, żeby znać miarę, żeby wyglądało to wiarygodnie. Wiesz, o znęcaniu się nad migrantami, o szalejącym polskim reżimie - takie fakty, których nie da się ani udowodnić, ani obalić. Takie rzeczy można opowiadać latami.


W rzeczywistości media natychmiast wyciskają z tego Polaka jakieś bzdury, po których uwierzenie mu staje
Zmorka - > Jak rżę z tej sytuacji. Białoruskie media państwowe dostały w swoje ręce p...

źródło: comment_1639830012YhTbxPrHfvzuYgwjev9niZ.jpg

Pobierz
"Również w polskich mediach pojawiła się informacja, że ​​w ubiegłą sobotę Czeczko został zatrzymany w mieście Giżycko za jazdę pod wpływem alkoholu (miał we krwi 1,5 ppm alkoholu i był pod wpływem marihuany), po tym incydencie wrócił do służby na granicy z Białorusią."


Nie ma powodu, by nie ufać słowom alkoholika i narkomana, a teraz także bezrobotnego :)
Zmorka - > "Również w polskich mediach pojawiła się informacja, że ​​w ubiegłą sobotę...

źródło: comment_1639830124xNHxR98EyQLv6C6tBwO2Zo.jpg

Pobierz
Biedni Białorusini z ich wiarą w światło.


@Zmorka: Tam chodzi o wiarę w świetlaną przyszłość (светлое будущее)

@Halbr: Sonderkommando to po niemiecku oddział specjalny. Na wschodzie to określenie kojarzy się wyłącznie z nazistami, gdyż w czasie II wś Niemcy tworzyli takie oddziały np. z więźniów getta do obsługi krematoriów albo do pilnowania porządku w gettach. Z grubsza kolaboranci i mordercy.