Wpis z mikrobloga

Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG żeby wcześniej przełączała się na gaz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kiedy przyszły te pierwsze przymrozki nie nadążam tankować benzyny. Bez jaj, nie godziłem się na to decydując się na instalacje błękitnego paliwa. Tylko w tym miesiącu dolewałem odpowiednio za 25 i 30 zlotych, kiedy w lato taka dolewka za 5 dych wystarczala mi na 3 miesiace jazdy. ()

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #lpg #diy
daeun - Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG...

źródło: comment_16400283130usvowlrVzq46AgCzVgQMF.jpg

Pobierz
  • 57
@daeun: lol. Nie mozesz zalac baku do pelna i miec to w pompie caly rok? Bak ci zardzewieje i #!$%@? pompe paliwa i cale twoje oszczednosci #!$%@? strzeli.


Po co wozić mi zwietrzałą benze, zwiększać tonaż i spalanie? XD
@daeun: być może ktoś ci już odpisał, ale nie chciało mi się czytać wszystkich komentarzy. Zapewne przytrzymując przycisk odpowiedzialny za przełączanie gaz/benzyna podczas uruchamiania auta spowodujesz że silnik wystartuje na LPG. Generalnie nie jest to najlepszy pomysł, ale to już twój silnik i twoje zmartwienie co z tą wiedzą zrobisz.
Mirki, da się jakoś domowymi, chałupniczymi metodami zhackowac instalacje LPG żeby wcześniej przełączała się na gaz? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od kiedy przyszły te pierwsze przymrozki nie nadążam tankować benzyny. Bez jaj, nie godziłem się na to decydując się na instalacje błękitnego paliwa. Tylko w tym miesiącu dolewałem odpowiednio za 25 i 30 zlotych, kiedy w lato taka dolewka za 5 dych wystarczala mi na 3 miesiace jazdy.
@daeun utnij kable czujnika temperatury i je połącz, będzie myślał że jest juz nagrzany i od razu przepnie na lpg. Dopóki się nie nagrzeje to będzie gasł i poszarpywal ale po jakims czasie się przyzwyczaisz do przegazowek przy dojezdzaniu do świateł. Zrobiłem tak 40k km i nic się nie rozwaliło, co najwyżej mógłby ci reduktor zamarznąć.
@daeun:

tia, tez mam ten problem, zalałem full, rezerwa.
A teraz jeszcze posypało, wiec sezon "driftowy" uwazam za otwarty.

w moim potworze kazde skrzyzowane bokiem. (°°

niby cieszy, ale nie za kazdym razem : D
@Cancer84: u mnie na wyłączonym silniku wciskało się guzik od przełączania i nadal trzymając uruchamiało się silnik kluczykiem. Z tym że trzeba pamiętać, że jak uruchomisz auto zasilane LPG w trybie awaryjnym to nie pracuje pompa paliwa, a to z kolei moze prowadzić do uszkodzenia silnika.
tylko potem nie miej pretensji, że po 10k km padł parownik lub instalacja całkowicie zamarzła


@FoxX21: U mnie jest 20-21 stopni i tak chodzi bez problemu już 4 lata ;) jeszcze ciepły start mam włączony że w ogóle odpala na gazie jak reduktor >32 stopni.
@daeun da się

Naciskasz przycisk z instalacji na wyłączonej stacyjce, trzymasz, uruchamiasz silnik. Auto odpala od razu na gazie

Mechanicy mówią na to awaryjne odpalenie, kiedyś miałem jakiś problem z wtryskami w gruzie i działał tylko na gazie xD